Łazienka jesień/zima 2011

Najświeższe trendy wzornicze wkraczają do łazienek. Elektroniczne baterie, kubistyczne i cylindryczne kształty, florystyczne motywy wzornicze. Czym jeszcze zaskoczą nas producenci ceramiki i armatury sanitarnej w najbliższym sezonie? Poznaj najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek.

Nie tylko na wybiegach moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Każdy nowy sezon to także odmienne spojrzenie na aranżację wnętrz. Czasy, kiedy armatura i ceramika sanitarna miały pełnić jedynie użytkowe funkcje, dawno już minęły. Teraz każdy detal powinien przykuwać wzrok i zachwycać wysmakowanym wzornictwem. Nie dziwi więc coraz częstszy mariaż modowych marek i znanych projektantów z producentami wyposażenia łazienek. Coraz więcej firm zatrudnia do współpracy młode talenty designu (jak choćby polski producent armatury i ceramiki Deante) lub światowej sławy twórców, proponując limitowane edycje produktów sygnowanych znanym nazwiskiem. Rezultat to nowoczesny design, zaawansowane technologie i niestandardowe rozwiązania. Sprawdźmy, co w łazience będzie modne w najbliższym sezonie.

Armatura w centrum uwagi

Komentarza udziela:
Anna Pawlak
Product Manager
Grupa paneli i zestawów prysznicowych Deante

Najnowsze propozycje baterii łazienkowych zachwycają bogactwem form, które współgrają z wyposażeniem całej łazienki. Króluje minimalizm i surowy design albo wręcz przeciwnie, kolorystyczne i wzornicze szaleństwo. Najpopularniejsze stały się kubistyczne i cylindryczne motywy, które decydują zarówno o kształcie baterii umywalkowej, deszczownic, jak i całego panelu prysznicowego. Płaskie krawędzie, charakterystyczny rurowy design i garnuszkowe dźwignie – to najważniejsze trendy w tym sezonie. Wielki powrót przeżywają także panele natryskowe, ale w zupełnie nowej odsłonie. Z jednej strony popularne są surowe w formie, kubistyczne konstrukcje, a z drugiej subtelne i dekoracyjne wzornictwo, na przykład w postaci florystycznych zdobień. Projektanci pochylają się nie tylko nad formą, ale także nad funkcjonalnością armatury, dlatego często zaskakują nas technologicznymi nowinkami. W tym sezonie nacisk położony jest na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania oraz na ograniczenie ilości zużywanej wody. Dlatego wśród propozycji producentów nie brakuje ofert baterii termostatycznych czy technologii ECO . Ciekawostką są także rozwiązania progresywne, elektroniczne oraz kaskadowe wypływy. Jednak zdaniem ekspertów, tego typu propozycje mają największe znaczenie podczas targów i imprez branżowych.
– Podczas różnego rodzaju wystaw najistotniejszy jest aspekt wizerunkowy firmy, dlatego producenci prześcigają się w prezentacji innowacyjnych i nietuzinkowych produktów – dodaje Katarzyna Dietrich, specjalista z firmy Deante, producenta wyposażenia łazienek i kuchni – w praktyce takie technologie są rzadko wybierane przez klientów do urządzenia prywatnej łazienki.

Prysznic w nowym wydaniu

Komentarza udziela:
Jarosław Strzeczyk

Product Manager w grupie kabin w Deante

W nowoczesnej łazience zarówno brodzik, jak i kabina stają się niemal niewidoczne, eksponując dekoracyjny panel prysznicowy lub deszczownię. Ciekawą propozycją jest zastąpienie tradycyjnej kabiny ścianą z tafli giętego lub klejonego szkła. Czyste w formie, bezprofilowe szyby stanowią wyłączną barierę dla wody. Subtelne zawiasy i klamki są w takiej kompozycji jedynym widocznym detalem. Drugim, wywierającym silny wpływ trendem, jest eksponowanie masywnych mechanizmów i rolek w kabinie. Szkło i aluminium to najmodniejsze połącznie w tym sezonie. Zupełnie nowym rozwiązaniem jest zastosowanie elektroniki czy systemów delikatnego zamykania i otwierania drzwi, wziętych prosto z rynku meblowego. Kabinę, według najnowszych trendów, wypada zamontować bezpośrednio na podłodze. Tradycyjne, wysokie brodziki ustępują miejsca płaskim wersjom, a nierzadko zupełnie znikają z wystroju łazienki. Coraz bardziej popularne stają się rozwiązania bez brodzikowe. Kafle wraz z odpowiednią izolacją w połączeniu z odpływem liniowym doskonale wpisują się w minimalistyczną wizję łazienki. Co więcej, dzięki nieograniczonej możliwość aranżacyjnej, są ukłonem w stronę osób, które pragną pomieścić najnowsze trendy wzornicze także na niewielkich przestrzeniach.

Umywalka jak malowana

Komentarza udziela:
Małgorzata Famulska
Product Manager
Grupa produktowa zlewozmywaki Deante

Propozycje producentów ceramiki także wpisują się w najnowsze, wnętrzarskie trendy – zarówno w kwestii kształtu, jak i wykończenia, czy detali. Tutaj także dominują formy wpisane w koło lub kwadrat, dzięki czemu styl całego wyposażenia łazienki może być spójny. Od kilku sezonów popularnością cieszą się umywalki nablatowe , które przybierają coraz to bardziej wyszukane formy. Popularnością cieszą się zarówno lekkie , dynamiczne konstrukcje, jak i ciężkie, masywne formy. Znaczącym krokiem w wystroju łazienki jest odwrót od monotonii kolorystycznej. Po przełamaniu obowiązkowej bieli ceramiki – nikogo już nie dziwi już choćby czerń czy brąz, przyszła kolej na odważne dekoracje. Kwiatowe motywy wychodzą z wazonów, aby ozdobić umywalki, miski ustępowe, a nawet panele natryskowe. Florystyczne motywy, geometryczne wzory lub nietypowa kolorystyka są wnętrzarskim hitem w  nadchodzącym sezonie. 


Fot. Deante Panel Stone


Anna Pawlak – Product Manager grupy paneli i zestawów prysznicowych


Jarosław Strzeczyk – Product Manager w grupie kabin w Deante


Małgorzata Famulska – Product Manager, Grupa produktowa zlewozmywaki Deante

Deante Sp. J. www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX) {jcomments on}