Łazienka w klasycznym brązie

Urządzając łazienkę czy planując jej remont, zastanawiamy się, jakie kolory powinny w niej dominować. Niewątpliwie za dobry i „bezpieczny” wybór należy uznać aranżacje w różnych odcieniach brązu. Jest to bowiem kolor naturalny, który relaksuje i wycisza, a wnętrza z wyraźnymi brązowymi akcentami są jednocześnie eleganckie i przytulne. Nie mniej ważną kwestią, a może nawet istotniejszą od wyboru kolorystyki, okazuje się jednak funkcjonalność wnętrza, urządzeń i akcesoriów łazienkowych. Szczególnie w małych łazienkach warto zdecydować się na kabinę prysznicową z transparentnego szkła, co optycznie powiększy wnętrze.

Podobny efekt uzyskamy, montując duże lustro. Niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem jest jedna z najnowszych propozycji marki Ferro czyli termostatyczna natryskowa bateria ścienna Trinity z regulatorem temperatury i innowacyjnym safe touch system, dzięki któremu korpus baterii nie nagrzewa się podczas korzystania z natrysku. Termostatyczny regulator z blokadą safe stop 38°C, umożliwia utrzymanie stałej temperatury wody. Cieszy się on wśród rodzin z małymi dziećmi szczególną popularnością, gdyż skutecznie chroni najmłodszych przed ewentualnym poparzeniem. Bateria została zaprojektowana w nowoczesnym, oryginalnym stylu. Jest jednocześnie niebanalna i funkcjonalna. Z baterią doskonale komponuje się 3-funkcyjny przesuwny zestaw natryskowy Tutti, w którym można regulować wysokość uchwytu rączki natryskowej. W komplecie znajduje się też wyprofilowana mydelniczka, również z regulacją wysokości. Natrysk wyposażono w system easy clean umożliwiający łatwe usuwanie kamienia wapiennego.

Charakter tak urządzonego wnętrza podkreślą akcesoria z serii Torrente, na przykład metalowa mydelniczka, szklanka z matowego szkła czy wieszak. Chromowane, satynowe wykończenie sprawia, że są one zarazem proste i eleganckie. Brązowo-beżowe wnętrze można skutecznie rozjaśnić białymi elementami, takimi jak blat, umywalka, emaliowany brodzik czy grzejnik łazienkowy, pełniący dodatkowo funkcję wieszaka i suszarki na ręczniki.

Ciekawym przykładem baterii umywalkowej jest stojąca chromowana bateria Espacio z regulatorem strumienia i korkiem spustowym typu clik-clak 5/4. Nieduże rozmiary w połączeniu z niewyszukaną, ale elegancką stylistyką i praktycznym uchwytem sprawiają, że bateria ta sprawdza się w różnych aranżacjach, a szczególnie w mniejszych łazienkach, gdzie nie możemy pozwolić sobie na montaż dużej umywalki.

Dla osób lubiących wyrazistą kolorystykę idealne wydają się produkty z serii Wenge – ciemnobrązowe, o prostokątnych kształtach, w modnej, ekologicznej stylistyce. Tak kubki, jak i pojemnik kosmetyczny czy mydelniczka są odporne na wilgoć, wyjątkowo trwałe i solidnie wykonane.

Wystrój łazienki przede wszystkim ma odpowiadać upodobaniom i potrzebom użytkowników – w końcu to im ma służyć. Są jednak pewne rozwiązania, które nie wychodzą z mody. Za takie z całą pewnością można uznać stylizacje z wykorzystaniem gamy brązowych odcieni oraz armatury i akcesoriów marki Ferro, łączących ponadczasowe wzornictwo z trwałością i funkcjonalnością.

FERRO S.A.
więcej informacji (PRESS BOX)