Bateria umywalkowo-bidetowa – funkcjonalne rozwiązanie do małej łazienki

Aranżacja małej łazienki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli zależy nam na estetyce wykończenia i  uzyskaniu maksimum komfortu. Ze względu na niewielkie wymiary pomieszczenia zapewne ograniczymy strefę kąpieli do natrysku, zamiast instalowania obszernej wanny. Natomiast w części przeznaczonej na toaletę nie zmieścimy już praktycznego bidetu.

Na rynku są jednak rozwiązania, które pozwalają ominąć ten ostatni problem. Jednym z nich jest bateria umywalkowo-bidetowa Metalia 56 marki Ferro. Bateria montowana na umywalce składa się z nieruchomej wylewki oraz regulatora strumienia i głowicy ceramicznej oraz zaworu ciśnieniowego z funkcją auto-stop. Integralną częścią urządzenia jest rączka natrysku z zaworem zwrotnym oraz uchwytem pozwalającym na montaż do ściany. W komplecie znajdują się także przyłącza elastyczne i wąż w oplocie metalowym o długości 150cm.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Odchylając do góry uchwyt wylewki uruchamiamy wypływ wody z baterii o żądanym natężeniu strumienia. Jeśli chcemy, aby woda popłynęła przez rączkę natrysku wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony na rączce natrysku. Naciśnięcie go skieruje przepływ wody przez natrysk. W ten sam sposób, przez puszczenie przycisku możemy zablokować przepływ przez rączkę natrysku – strumień wody automatycznie popłynie przez wylewkę w baterii.

Zastosowanie baterii jest wielorakie. Dzięki rączce natrysku szybka toaleta i umycie włosów nad umywalką nie będzie już problemem. Rączka natrysku zamocowana na ścianie pomiędzy umywalką a bidetem doskonale zastąpi baterię bidetową. Urządzenie będzie pomocne także w czasie domowych porządków: bez problemu, nie brudząc jak do tej pory kabiny prysznicowej, opłuczemy nad toaletą pojemniki czy komorę odkurzacza, oczyścimy mocno zabrudzone obuwie turystyczne, a nawet łapy naszego czworonoga po jesiennym spacerze. Z łatwością napełnimy też wodą nawet sporych rozmiarów wiadro, czy miednicę, co przy zwykłej baterii umywalkowej często jest niewykonalne.

Bateria umywalkowo-bidetowa należy do 12-elementowej kolekcji Metalia 56. Urządzając małą łazienkę warto wziąć pod uwagę także nowoczesną baterię natryskową podtynkową, wyposażoną w regulator ceramiczny FerroClick z systemem kontroli ciepłej wody. Jednorodna stylistycznie i funkcjonalna armatura z kolekcji Metalia 56 pozwoli na aranżację komfortowej i estetycznej łazienki.

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX){jcomments on}