Biały świt w Stockholmie

Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia ze słowem Sztokholm – miastem św. Eryka i Wenecją Północy? Jezioro Mälaren, pałac Drottningholm, nagroda Nobla, zima, a może… kuchnia?

Stockholm przyciąga turystów głównie latem – to właśnie otaczająca go woda, prawie białe noce (w okolicy nocy świętojańskiej całkowita ciemność zapada jedynie na jakąś godzinę) piękne widoki oraz pobliskie szkiery czynią tę północną stolicę tak popularnym miejscem. Stockholm wiosną to woda, zieleń, przestrzeń oraz kawiarnie i restauracje na świeżym powietrzu. Stockholm zimą to spacer po zamarzniętym jeziorze i miliony rozświetlających je światełek świątecznych. To miasto kontrastów – woda i wyspy, historia i nowoczesność, charakter małego miasteczka i wielkiego miasta, krótkie zimowe dni i długie, jasne letnie noce.


To daleko położone miasto może stało się inspiracją dla zespołu projektowego RUST Design mebli kuchennych. Geometryczność, prostota, surowość – te cechy architektoniczne stolicy Szwecji stały się punktem wyjściowym projektu Stockholm firmy Mebel Rust.
Kuchnia utrzymana została w klimacie chłodnego, sennego świtu o smaku porannej kawy. Brak zbędnych elementów dekoracyjnych, klasyczna symetria i umiarkowanie z jednej strony, nowoczesna technologia z drugiej. Kuchnia wyposażona jest w nieskazitelny i idealnie gładki szklano-satynowy blat, który posiada wyjątkową cechę – jest atłasowy w dotyku. Stockholm utrzymano w stonowanej kolorystyce – dominuje biel i lakier dający efekt mieniącego się w słońcu śniegu o nazwie  „DIAMOND SNOW”.

Bezpośrednio pod szafkami kuchennymi znajduje się system oświetleniowy włączany ruchem dłoni. Aby cieszyć się ciepłą wiązką światła wystarczy zbliżyć dłoń do jego źródła. Światło współgra ze specjalnym wykończeniem ściany nad blatem.
W Stockholmie nie trzeba się schylać … dzięki umieszczeniu piekarnika na wysokości ok. 90cm nareszcie nie trzeba się gimnastykować przy doglądaniu przygotowywanych potraw. Należy również zwrócić uwagę na sposób jego otwierania- na bok. Zrezygnowano z tradycyjnego modelu otwieranych drzwi na dół, dzięki czemu mamy ułatwiony dostęp do piekarnika i umieszczonych tam blach do pieczenia.

Meble wyposażone zostały w system bezuchwytowy w wykończeniu stali nierdzewnej. To designerskie rozwiązanie podkreśla jeszcze bardziej wyjątkowy i minimalistyczny charakter mebli Stockholm. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwość i wygoda w utrzymaniu czystości – brak uchwytów sprawia, że w meblach nie ma zakamarków, w których mogłyby się gromadzić okruszki oraz trudno dostępnych miejsc podatnych na zabrudzenia. Zastosowanie bezuchwytowego systemu pozwala uniknąć nam również uderzeń o wystające uchwyty.

W niszy nadblatowej znajduje się wygodna szafka z przesuwanymi szklanymi frontami. Możemy w niej ukryć wszystkie akcesoria, które powinny być zawsze pod ręką. Dzięki temu mamy zagwarantowany łatwy dostęp do schowanych w szafce przedmiotów, a także… idealny porządek na blacie. Frontowa cześć wyspy kuchennej wzbogacona została o funkcjonalne półki – idealne na szkło i elementy dekoracyjne. W efekcie otrzymaliśmy funkcjonalną, minimalistyczną i nowoczesną kuchnię.

www.rust.com.pl

Agencja Noa Marketing & Pr Solution

{jcomments on}