BREEAM dla Katowic – trzeci certyfikat przyznany Ghelamco Poland

Tym razem ekologiczny certyfikat BREEAM otrzymał nowoczesny biurowiec dewelopera – Katowice Business Point. Ghelamco Poland jest zdobywcą wszystkich ekologicznych certyfikatów BREEAM przyznanych polskim inwestycjom. W 2010 r. wyróżnione prestiżowym certyfikatem zostały dwie inne inwestycje dewelopera w Warszawie: Trinity Park III i Crown Square.

Z roku na rok staramy się podnosić poziom naszych inwestycji i jednocześnie zapewniać najemcom wysoki komfort użytkowania budynków. Nasze cele przekładają się na wyniki. Trzy kolejne nagrodzone certyfikatem BREEAM inwestycje zyskiwały coraz lepsze notowania uzyskując w ramach certyfiakcji ocenę VERY GOOD. Projekt Trinity Park III w Warszawie otrzymał w efekcie 56,20%, a kilka miesięcy później wyprzedził go biurowiec Crown Square uzyskując wynik 58,68%. Katowice Business Point to jak dotąd najwyżej oceniona w ramach BREEAM inwestycja – 61,02% – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Ghelamco uzyskało certyfikat dzięki współpracy z licencjonowanym asesorem, wiodącą w Europie firmą konsultingowo-inżynierską Grontmij. Spółka realizuje projekty w dziedzinie ochrony środowiska, budownictwa oraz infrastruktury. Asesor oceniał różne aspekty budynku, w tym zrównoważone zarządzanie, jakość powietrza w budynku, zużycie energii i wody, niski poziom wytwarzanych odpadów, zastosowanie ekologicznych materiałów oraz zapewnienie dobrych warunków pracy.

Katowice Business Point to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów biurowych zlokalizowanych na Śląsku. Łączna powierzchnia budynku to 17.000 m2, co gwarantuje mu miejsce w czołówce największych biurowców w tym regionie. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Silesia City Center, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych, ul. Chorzowskiej. Katowice Business Point wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami zapewniającymi wysoki komfort pracy. W biurowcu znajdują się podnoszone podłogi i podwieszane sufity, system centralnej wentylacji i nawilżania pomieszczeń oraz system centralnego zarządzania budynkiem – BMS. Elewacja budynku jest przeszklona, co zapewnia nieograniczony dostęp do światła i dodatkowo wzbogacona o elementy z naturalnego kamienia i stali.

BREEAM to najbardziej rozpowszechniony sposób certyfikacji budynków w Europie. W Polsce zarejestrowało się już 19 budynków, które mają szansę na otrzymanie certyfikatu. Aż 7 z nich  to budynki Ghelamco. Dotychczas w kraju przyznano 3 certyfikaty i wszystkie należą do nas. Mamy potrójny powód do dumy i jesteśmy pewni, że będzie ich jeszcze więcej  – dodaje Jeroen van der Toolen.     

Ghelamco Poland{jcomments on}