Ceramika Paradyż nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Ceramika Paradyż otrzymała nominację w kategorii „Zielona Gospodarka” do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie w tym obszarze mogą uzyskać jedynie te przedsiębiorstwa, które spełniają wysokie standardy ochrony środowiska.

Dla Ceramiki Paradyż, wiodącego producenta płytek ceramicznych w Polsce, od lat kluczowa jest implementacja rozwiązań proekologicznych, mających realny wpływ na ochronę środowiska. Jako firma odpowiedzialna społecznie, wdrożyła szereg proekologicznych inwestycji i innowacyjnych rozwiązań, które sprawdzają się w jej codziennej działalności. Między innymi zastosowano nowoczesny system odzysku ciepła odpadowego z pieców oraz centralny system odpylania. W ramach polityki zintegrowanych systemów zarządzania, wprowadzono normę środowiskową ISO 14000: 2004 oraz dodatkowe narzędzia takie jak 5S, KAIZEN, SMED czy TPM.

Ekonomia, ekologia i odpowiedzialność społeczna to priorytety w polityce korporacyjnej firmy. Temat ochrony środowiska w Ceramice Paradyż funkcjonuje od lat przede wszystkim na płaszczyźnie działań praktycznych. Stanowi to o sile i potencjale przedsiębiorstwa w kwestii wdrożenia zagadnienia ochrony środowiska w codziennej działalności, co zostało docenione przez Kapitułę prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego – współzałożyciela i pierwszego prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych –  spośród 115 podmiotów, nominowanych zostało 15 przedsiębiorstw. W tym roku, w kategorii „Zielona Gospodarka” wyróżniono 3 firmy.

Do XII Edycji Ceramika Paradyż zgłoszona została przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Nagroda Gospodarcza jest znaczącym i wartościowym wyróżnieniem dla firm, instytucji czy zespołów, dbających o rozwój krajowej gospodarki. Potwierdza ona zaangażowanie poszczególnych podmiotów w wybranych kategoriach, takich jak Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka i Trwały Sukces. Uroczysta gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP odbędzie się 2 czerwca br.

Zapraszamy także na www.paradyz.com oraz www.myway-paradyz.com .


Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 25 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w nowoczesne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1700 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way Paradyż Group – propozycja premium skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone dynamicznie rosnącymi wynikami sprzedaży oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2012, tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2012”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International”, nagrodę „Filary Polskiej Gospodarki 2013” oraz „Wielka Perła Ceramiki UE 2013 z Diamentami” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX) {jcomments on}