Tytuł Osobowość Roku i działalność zagraniczna – Aluprof na V Kongresie Stolarki Polskiej

Kongres Stolarki Polskiej to cenione wydarzenie branży. Właśnie zakończyła się piąta jego edycja, a jej Partnerem Strategicznym był Aluprof. Tradycyjnie już podczas uroczystej Gali przyznano tytuł Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej, który to zdobył Prezes Zarządu firmy – Tomasz Grela. W tym roku podczas Kongresu rozstrzygnięto także konkurs Bargework – Biuro Na Wodzie.

Piąty Kongres Stolarki Polskiej odbywał się w dniach 22-23 maja. Jak co roku, pierwszego dnia, w czasie uroczystej Gali wręczono nagrodę Orły Polskiej Stolarki, w kategorii „Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej”. Tytuł ten to uhonorowanie osoby, która w znacznym stopniu wpływa na rozwój branży. Został nim Prezes Zarządu Aluprof S.A. – Tomasz Grela. Przyznany tytuł to dla mnie ogromny zaszczyt. W branży jestem już od 12 lat i od tego czasu stawiam na nowoczesne, energooszczędne technologie, gdyż jestem przekonany, że właśnie w tym kierunku powinno zmierzać współczesne budownictwo – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była działalność zagraniczna polskich przedsiębiorstw. Prelegenci omawiali potencjał eksportowy i inwestycyjny rodzimych firm na rynkach Europy. Wiele czasu poświęcono problematyce wsparcia ze strony instytucji rządowych oraz wyzwaniom związanym z budową polskiej marki za granicą.  Aluprof, jako jeden z czołowych producentów systemów aluminiowych na kontynencie był Partnerem Strategicznym wydarzenia. Kongres Stolarki Polskiej, gromadząc uznane osobistości, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w to  spotkanie. To świetna platforma  wymiany doświadczeń – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.  Firma od początku istnienia dynamicznie pozyskuje zagraniczne rynki zbytu i partnerów handlowych. Dziś firma posiada oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz na Ukrainie i Węgrzech.

Drugi dzień Kongresu przyniósł rozstrzygnięcie nowatorskiego konkursu Bargework – Biuro Na Wodzie. Jego zwycięzcami zostali Mateusz Mustalski, Ole Robin Storjohan i Karolina Rączka.  Autorzy wyłonionego projektu otrzymali 20 000 PLN. Innowacyjne rozwiązania warunkują nie tylko rozwój branży budowlanej, ale wpływają również na jakość życia całych społeczeństw. Biurowiec, który unosi się na wodzie wzbogaca tkankę miejską i jest znaczącym krokiem naprzód w sposobie myślenia o przestrzeni. Dlatego z przyjemnością wspieramy tę inicjatywę – mówi Tomasz Grela.

 Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 70 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia”, która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

Aluprof PRESS BOX{jcomments on}