Colliers International 3. największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych

Firmy Colliers International oraz FirstService Real Estate Advisors (“FirstService REA”) ogłosiły decyzję o połączeniu swoich sił na polu doradztwa w zakresie nieruchomości komercyjnych. Platforma biznesowa, która powstanie w wyniku tego połączenia, opierać się będzie na unikalnym w branży nieruchomości modelu operacyjnym i partnerskim firmy FirstService REA, i będzie działać pod nazwą Colliers International w 61 krajach świata.

FirstService REA jest spółką zależną notowanej na giełdzie firmy FirstService Corporation. W wyniku ogłoszonego właśnie połączenia Colliers International staje się trzecią największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych.

Udział w tej transakcji oznacza dla FirstService REA przejście od zdecentralizowanej sieci firm partnerskich do struktury działającej i zarządzanej w sposób centralny. Dzięki temu zostanie osiągnięta jeszcze większa stabilność i przejrzystość w działalności operacyjnej FirstService REA przy udziale organizacji stworzonej dotychczas przez Colliers International.

“Colliers International zdecydowanie wyróżnia się na tle innych światowych dostawców usług profesjonalnych” – mówi Douglas P. Frye, Prezes i Dyrektor Zarządzający Colliers International. “Nasz, cieszący się powodzeniem, model partnerski pozwala kluczowym osobom w firmie na posiadanie znaczącego udziału własnego w firmie, którą zarządzają, przy równoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu obsługi klienta i ciągłości świadczenia usług”.

Firma FirstService REA dokonała jednej z najbardziej agresywnych globalnych ekspansji w historii nieruchomości komercyjnych, a znaczna część tych działań przeprowadzona została w czasie kryzysu, który wiele firm konkurencyjnych zmusił do zredukowania skali działania.
Ekspansja rozpoczęła się w roku 2004, gdy firma matka FirstService zainwestowała w FirstService REA, największego członka sieci Colliers International.

Obecnie firma Colliers International zatrudnia ponad 15,000 pracowników w 480 biurach zlokalizowanych w 61 krajach i generuje rocznie 1,9 mld USD przychodu.

„Połączenie sił dwóch dużych organizacji pod marką Colliers International nie tylko do maksimum usprawni obsługę naszych klientów, ale pozwoli też na przyciągnięcie najbardziej utalentowanych ludzi z branży, zorientowanych na klienta, z silnie rozwiniętym duchem przedsiębiorczości, szukających miejsca, w którym zrealizują swoje aspiracje zawodowe” – mówi Dylan Taylor, prezes i dyrektor zarządzający FirstService REA, któremu powierzone zostanie stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Colliers International w Stanach Zjednoczonych.

„Colliers International staje się dziś trzecią największą firmą doradczą na świecie w zakresie nieruchomości komercyjnych” – mówi Hadley Dean, Partner Zarządzający Colliers International na Europę Centralną i Wschodnią. – „To przełomowy moment w historii naszej firmy i kolejny krok naprzód w zapewnianiu naszym klientom najwyższej klasy szytych na miarę usług dostępnych w 61 krajach na całym świecie. Od dziś Colliers International, znana światowa marka, centralnie zarządzana lecz oparta o model silnego partnerstwa lokalnego, to zupełnie nowa jakość w branży nieruchomości oferująca nieznany wcześniej poziom obsługi”.

Colliers International

 

{jcomments on}