Czego szuka zamożny klient

Rynek nieruchomości mieszkaniowych wciąż się zmienia. Niemała w tym zasługa kupujących   i specyficznych gustów. To właśnie ich upodobania w dużym stopniu wpływają na podaż. Jeśli spojrzeć na grupę najzamożniejszych klientów, to kryteria według których dokonują oni wyborów uległy znaczącym zmianom na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Niespełna 10 lat temu zaczęło być modne słowo „apartament”. Każdy, kogo było stać na zakup mieszkania, bądź na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej, nie chciał zamieszkać w zwykłym „M” – jego marzeniem był luksusowy apartament. Mieliśmy dosyć zwykłych blokowisk, budowanych z tzw. płyty „H”, zaniedbanych klatek schodowych, karaluchów w zsypach na śmieci. Niewiele wystarczyło, aby spełnić oczekiwania kupujących; wrażenie robił już sam nowy budynek, w miarę nowoczesna architektura, zadbane części wspólne.

Patrząc na apartamenty dzisiaj, widzimy, że te budowane jeszcze kilka lat temu z ekskluzywnością nie miały wiele wspólnego i tak naprawdę nawet zwykły segment, by podnieść jego atrakcyjność, można było tak nazwać.

Co jest ekskluzywne

Dzisiaj, inwestycji dla tych, którzy mają pieniądze i chcą je wydać na coś wyjątkowego nie ma paradoksalnie wcale tak wiele. Niemniej, w całej Polsce – zwłaszcza w największych aglomeracjach, a także w wielu kurortach turystycznych – powstają projekty, które mogą zadowolić nawet tych najbardziej wymagających klientów.

Co możemy nazwać zatem ciekawym i ekskluzywnym projektem? Z pewnością wśród kryteriów oceny, na pierwszymi miejscu wymienić należy: lokalizację, jakość wykończenia, architekturę jak i zespół, który został zaangażowany do realizacji danego przedsięwzięcia.  

Apartament przez duże „A”

Decydując się na kupno apartamentu, myślimy najpierw o jego otoczeniu- najczęściej centrum miasta, sąsiedztwo starówki, czy droga, modna dzielnica. Nie bez znaczenia pozostaje oryginalna architektura- dobrze, gdyby budynek był dziełem znanych projektantów i przywoływał najnowsze architektoniczne trendy oraz aby wykonany był z najwyższej klasy materiałów,

Nowoczesne budynki mieszkaniowe naszpikowane są nowinkami technologicznymi, które  zarządzają nie tylko częściami wspólnymi, ale są w stanie np. napełnić nam wannę ciepłą wodą, kiedy jesteśmy w drodze do domu. Do tego concierge, który jest w stanie spełnić naszą największą zachciankę.

Dom na czasie

Do niedawna większość zamożnych klientów, którym z jakichś względów nie pasowało mieszkanie w centrum miasta, marzyła o wielkim domu na odludziu, najlepiej w lesie, z dala od zgiełku miasta metropolii  i ciekawskich gapiów. Domy realizowane były zazwyczaj wg własnego projektu, na specjalne zamówienie. Wielokrotnie podyktowane było to tym, że rynek nie oferował ekskluzywnych produktów, które spełniałyby indywidualne oczekiwania klienta. Wśród proponowanych projektów dominowały dworki polskie lub przyciężkie, nieforemne bryły. W tej sytuacji, klient był skazany sam na siebie, swoich architektów i ekipę remontującą. Z pewnością każdy z nas jest w stanie sobie wyobrazić ile trudności musiał przejść właściciel, zanim zasiadł na kanapie przed kominkiem w nowo powstałym domu…

Na szczęście rynek się zmienia i oferuje już gotowe projekty, realizowane wg światowych trendów.
Zauważyliśmy pewną niszę na rynku polskim i postawiliśmy na domy jednorodzinne, które są zaprojektowane wg najlepszych standardów, przez światowej klasy architektów. Design, rozwiązania architektoniczne z pewnością mogą wzbudzać zdziwienie wśród większości, ale to właśnie takie projekty cieszą się największym zainteresowaniem wśród zamożnych Europejczyków.- mówi Marcin Gutaj, prezes spółki Magnolia Polska, realizującej międzynarodowy projekt osiedla 33 domów w podwarszawskiej Lesznowoli.

Ci najbardziej wymagający i świadomi nie chcą już mieszkać w domach z dala od ludzi, odciętych od świata, ale czuć się swobodnie i dobrze w świetnie zaprojektowanym budynku, niemniej w otoczeniu, które zapewnia dodatkowy komfort – możliwość korzystania z zaplecza fitness, pobliskiej kawiarni, ciekawego sąsiedztwa – dodaje Gutaj.

Dlatego właśnie w Polsce zaczynają powstawać ekskluzywne osiedla domów jednorodzinnych, które przyciągają swoją ofertą tych najbardziej wymagających. Nawet kupując jeden z tego typu domów możemy czuć się indywidualistami i wyjątkowo, bo projekty i rozwiązania, które oferują nam inwestorzy, są realizowane według strategii takiego właśnie klienta.

Magnolia Polska

{jcomments on}