Deante edukuje dzieci

Chipsy, słodycze oraz napoje gazowane są stałym elementem diety większości dzieci. W efekcie doprowadzają nie tylko do nadwagi, ale także wielu chorób. W trosce o najmłodszych, firma Deante organizuje w szkołach podstawowych kampanię „Lekcje zdrowego odżywiania”, która pozwoli uczniom dowiedzieć się, jak i dlaczego warto prawidłowo się odżywiać.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nawet 70% chorób może powstawać w skutek nieprawidłowej diety. Dobre nawyki żywieniowe wyniesione z dzieciństwa mają zatem szczególny wpływ na prawidłowy rozwój metaboliczny organizmu w wieku dojrzałym. Przyczyniają się nie tylko do wzmocnienia odporności organizmu, ale także do prawidłowego rozwoju umysłowego i fizycznego. Kluczem do zaszczepienia u dzieci powyższych zasad jest systematyczne edukowanie w tym zakresie już od najmłodszych lat.

Niezdrowe nawyki żywieniowe to także, obok palenia tytoniu i braku aktywności fizycznej przyczyna prawie 90 % chorób układu krążenia. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Żywności i Żywienia, prawie połowa dzieci w wieku szkolnym ma niedobory witamin i soli mineralnych. W ciągu ostatnich 20 lat wzrosła też trzykrotnie liczba dzieci z nadwagą.

– Jest duża szansa, że utrwalone wśród najmłodszych nawyki będą im towarzyszyć także w dorosłym życiu. Naukę najlepiej zacząć już w szkole podstawowej, dlatego Deante przygotowało cykl zajęć w ramach „Lekcji zdrowego odżywiania” na zakończenie której przewidziany jest konkurs plastyczny „Gotuj zdrowo z Deante”– mówi Anna Kowalska z firmy Deante , prywatnie mama 6-letnich bliźniąt – Dlaczego jest to ważne? Dzieci spożywające zdrowe i higieniczne posiłki osiągają lepsze wyniki w zadaniach związanych z koncentracją i pamięcią.

Akcja skierowana jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Obejmuje lekcje edukacyjne dla najmłodszych, podczas których maluchy nauczą się zasad zdrowego odżywiania. Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnej, co pozwoli zainteresować dzieci, a przy tym nauczyć i zachęcić je do stosowania zasad higieny związanej z odżywianiem. Najmłodsi otrzymają też „Elementarze zdrowego odżywiania”, z których będą mogli korzystać w domu, a nauczyciele- gotowe konspekty do prowadzenia lekcji. Wszystkie materiały zostały opracowane przez wykwalifikowanych pedagogów.

Gotuj zdrowo i kolorowo
Tegoroczną akcję zakończy konkurs plastyczny „Gotuj zdrowo z Deante”. Projekt skierowany jest także do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Temat konkursu obejmuje zasady zdrowego odżywiania i jego wpływ na zdrowie człowieka. Dzieci w formie plakatu będą mogły namalować zdrowe potrawy, zasady ich przyrządzania i rolę zdrowego żywienia w naszym życiu. Organizator przewiduje cenne nagrody, m.in. wyposażanie łazienek i kuchni, a wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Deante.

To nie pierwsza akcja ekologiczna przeprowadzona przed Deante. W ubiegłorocznym konkursie „Oszczędzaj wodę z Deante” dzieci w wieku przedszkolnym przedstawiały swoje pomysły związane z ograniczaniem zużycia wody.

Zgodnie z filozofią PROECO firma Deante promuje zdrowy styl życia, ochronę środowiska naturalnego i oszczędzanie wody. Dla osób zainteresowanych ekologią stworzono specjalną stronę http://eco.deante.pl/ , na której można znaleźć artykuły na temat stanu środowiska, praktyczne porady do zastosowania na co dzień i zabawy dla najmłodszych, uczące ich szacunku dla natury . Deante stawia też na rozwój technologii niektóre rodzaje baterii pozwalają ograniczyć zużycie wody nawet o 50 %.

Deante jest producentem wysokiej jakości produktów wyposażenia łazienek i kuchni. Oprócz wiodącej marki DEANTE, firma posiada w swoim portfolio produkty Fliger oraz Neo. Deante oferuje m.in.: baterie kuchenne i łazienkowe, zlewozmywaki stalowe, granitowe i ceramiczne, zestawy, panele i kabiny natryskowe oraz ceramikę łazienkową. W ofercie firmy znajdziemy także akcesoria do zlewozmywaków, które ułatwiają prace kuchenne i przygotowanie posiłków. Producent od 20 lat cieszy się zaufaniem klientów i partnerów, czego dowodem są liczne nagrody, wyróżnienia i tytuły.

Deante Sp. J. www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX) {jcomments on}