Deante wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił nominacje do nagrody Dobry Wzór 2011 – ogólnopolskiego konkursu na najlepsze projekty produktów i usług. W elitarnym gronie znalazły się panel prysznicowy Stone oraz seria ekologicznych baterii Primo od Deante.

W tegorocznej, 18. edycji konkursu bierze udział 800 produktów i 80 usług w kategoriach: sfera domu, pracy, publiczna i usług. Do konkursu wybierani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, którzy zdaniem ekspertów Instytutu wyróżniają się na tle innych i spełniają wymogi dobrego wzornictwa. Nominowane produkty cechuje nie tylko oryginalny design, ale także najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, estetyka i funkcjonalność. Honorowy  patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki, które przyzna jedną z pięciu głównych nagród – za Wzór Roku.

– Wyróżnienie naszych produktów cieszy tym bardziej, że Dobry Wzór to jedyny w kraju niezależny i obiektywny monitoring rynku wzornictwa – mówi Anna Kowalska z firmy Deante – Nominacja mobilizuje nas do stałego podwyższania jakoś ci naszych produktów i wprowadzania nowych rozwiązań projektowych.

Jednym z nominowanych produktów Deante jest panel prysznicowy Stone, zaprojektowany przez Pawła Dudziaka. Model cechują proste kąty oraz oparty na formie kwadratu nietuzinkowy kształt. Chromowane lśniące elementy i dysze kontrastują z fakturą korpusu wykonanego z nowoczesnego materiału solid surface – imitującego granit. To propozycja dla ceniących sobie oryginalne wzory.

Zgodnie z filozofią PROECO Deante od wielu lat stawia na ekologię  oraz propaguje treści związane z potrzebą oszczędzania wody. Firma stale rozszerza swoją ofertę o produkty, charakteryzujące się szczególnie jej niskim zużyciem. Bateria Primo – drugi z produktów nominowanych do konkursu „Dobry Wzór”, to dzieło polskich projektantów: Pawła Hadriana i Tomasza Gawdzika. Zastosowane w niej nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania takie jak eco – aerator, blokada otwarcia gorącej wody oraz reduktor jej maksymalnego ciśnienia pozwalają na oszczędności wody nawet do 50%.  

Wyróżnione przez ekspertów projekty otrzymały certyfikat „Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór”. 21 września międzynarodowe jury wytypuje laureatów konkursu.

Deante Sp. J. www.deante.pl{jcomments on}