Mieszkanie na miarę

Na granicy Woli Duchackiej i Piasków Wielkich, przy ul. Bochenka w Krakowie ruszyła budowa pięciopiętrowego budynku mieszkalno-usługowego. Inwestorem jest krakowski deweloper, Activ Investment, który od lat specjalizuje się w budowie nowoczesnych i funkcjonalnych mieszkań w przystępnej cenie.

Robotnicy i sprzęt budowlany pojawiły się na placu budowy kilkanaście dni temu. Rozpoczęła się także sprzedaż lokali.

Spokój z dobrym dojazdem Ulica Bochenka to przecznica Łużyckiej, ulicy łączącej główną arterię komunikacyjną dzielnicy Podgórze Duchackie – Witosa i Nowosądecką – z willowym osiedlem Piaski Wielkie. W pobliżu znajduje się skrzyżowania tych ulic, które jest ważnym w mieście węzłem przesiadkowym komunikacji miejskiej. Znaleźć tam można przystanki linii autobusowych 107, 133, 164, 174, 184, 204, 224, a także tramwajów linii 6, 7, 24 i przede wszystkim 50, czyli linii Krakowskiego Szybkiego tramwaju, którym w kilkanaście minut (i to niezależnie od korków) można dotrzeć do ścisłego centrum Krakowa.

– Jeszcze łatwiej dotrzeć stamtąd samochodem – uważa Edyta Kaleta, dyrektor marketingu Activ Investment – Błyskawicznie dojechać można do obwodnicy autostradowej przez Węzeł Łagiewnicki im. Sapiehy, albo do centrum miasta czy innych dzielnic Krakowa wygodnymi dwupasmówkami – wyjaśnia.

Co ważne, choć Bochenka należy do bardzo spokojnych ulic, w najbliższej okolicy działa doskonale rozwinięta w tej dzielnicy sieć żłobków, przedszkoli, szkół, ośrodków zdrowia, szpitali, punktów usługowych, stacji paliw czy sklepów. W bliskiej odległości znajdują się także takie znane hipermarkety sieciowe jak Bonarka City Center, Tesco czy Obi.

Funkcjonalność „na miarę”

Budynek, wraz z garażami, lokalami użytkowymi, komórkami lokatorskimi i mieszkaniami zaprojektowała firma Arch-Pro, która od wielu lat ściśle współpracuje z deweloperem. Efekt, jaki wynika ze współdziałania obu firm jest jednak ciągle weryfikowany:
– Mimo, że w ciągu 15 lat naszej działalności oddaliśmy ponad 3000 mieszkań w Krakowie, Katowicach, Chorzowie, Gliwicach czy Wrocławiu, każde nowe mieszkanie jest starannie przygotowywane dla potencjalnego nabywcy już na etapie planowania – twierdzi Thomas Podstawski, prezes Activ Investment. – Każdy projekt wychodzący od architektów jest dokładnie analizowany przez handlowców, którzy mając bezpośredni kontakt z klientami, najlepiej znają potrzeby rynku, czyli potencjalnych nabywców. Dzięki tej kooperacji, mieszkania są niemal budowane „na miarę”, pod potrzeby klienta – zdradza tajemnicę handlowego powodzenia mieszkań.

Stąd też przy ul. Bochenka najwięcej znaleźć będzie można najbardziej poszukiwanych w Krakowie mieszkań – dwupokojowych, ale sporo też znajdzie się jednopokojowych i trzypokojowych. W sumie będzie ich 120, powierzchnie mieszczą się w przedziale między 24 a 84 m2. Każde z nich posiadać będzie loggię lub balkon, a od trzeciego piętra możliwy jest także rozległy taras.

Posypane żwirem i obsiane trawą na krawędziach tarasy z utwardzoną częścią użytkową możliwe są dzięki specyficznemu kształtowi budynku, który przypomina zwężający się schodkowo u góry prostokąt. Na parterze powstaną lokale usługowe, o powierzchni od 113 do 155 m2. W podziemiu przewidziano natomiast miejsca postojowe dla samochodów i komórki lokatorskie. Obiekt podzielono na trzy klatki schodowe, a każda z nich, mimo niewielkiej wysokości budynku, posiadać będzie cichobieżną windę. Jak widać, jest to oferta zarówno dla singla, młodego małżeństwa, wielodzietnej rodziny jak i… dla licznych w Krakowie inwestorów, którzy będą chcieli kupić lokal pod wynajem, np. dla studentów.

Budynek wykonany zostanie metodą tradycyjną: na żelbetowej konstrukcji pojawią się ściany z bloczków ceramicznych, a ocieplona elewacja zewnętrzna wykończona zostanie tynkiem mineralnym cienkowarstwowym. Mieszkania oddane zostaną w standardzie deweloperskim, czyli inwestor zapewnia antywłamaniowe drzwi wejściowe oraz stolarkę okienną i balkonową PCV.

– Pierwsi nabywcy będą mogli wykańczać swoje lokale pod koniec przyszłego roku – mówi prezes Podstawski.  Jak twierdzi, chętnych na mieszkania nie brakuje. – Dobra lokalizacja oraz właściwy stosunek jakości do ceny sprawił, że mimo niedawnego rozpoczęcia sprzedaży, podpisaliśmy już kilka umów.

ACTIV INVESTMENT {jcomments on}