Dolcan przedłuża współpracę z koncernem Strabag

Stołeczny deweloper Dolcan kontynuuje współpracę z polskim oddziałem międzynarodowego koncernu Strabag, uznanym wykonawcą we wszystkich dziedzinach budownictwa. Spółka posiada renomę na całym świecie, dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu w zakresie realizacji inwestycji budowlanych. Najnowszym projektem przy którym współpracują oba podmioty jest Aleja Krakowska, nowoczesne osiedle zlokalizowane w Warszawie.

Aleja Krakowska to złożony projekt, którego realizacja została rozplanowana na 4 etapy. W ramach pierwszego etapu, którego zakończenie przewidziane jest w czerwcu 2012 roku, wybudowanych zostanie 350 lokali mieszkalnych, rozlokowanych w dwóch budynkach. Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Instalatorów oraz Al. Krakowskiej. Osiedle charakteryzuje się dogodnym dojazdem do centrum miasta oraz dużym zagęszczeniem placówek handlowo-usługowych w najbliższej okolicy. Strabag rozpoczął już pierwsze prace wykonawcze przy tym projekcie.

W doborze generalnego wykonawcy inwestycji kierowaliśmy się wieloma czynnikami. – mówi Iwona Światopełk – Czetwertyńska, Kierownik działu marketingu w firmie Dolcan Sp. z o.o. O wyborze Strabag zadecydowało bardzo duże doświadczenie firmy w przemyśle budowlanym na polskim rynku, a także wiele udanych projektów zrealizowanych przez wykonawcę w minionych latach – dodaje.

Strabag to koncern, działający w Polsce od 1985 roku. Spółka realizuje nie tylko projekty z zakresu budownictwa ogólnego, ale również inżynierii lądowej na terenie całego kraju. W jej portfolio znajdują się m.in. galerie handlowe, biurowce, osiedla mieszkaniowe czy też hotele jak Marriott, Polonia Palace w Warszawie.

Zależy nam na współpracy ze stabilnym i rzetelnym partnerem, jakim naszym zdaniem jest firma Dolcan – mówi Jacek Kowalski, Dyrektor warszawskiego oddziału Strabag. Dodatkowo, inwestycje Dolcan charakteryzują się wysoką rozpoznawalnością, co jest ważnym aspektem współpracy. Mamy pewność, że nasze wspólne realizacje będą dostrzegane przez odbiorców. – dodaje.

W ramach współpracy pomiędzy spółkami powstało również os. Skierniewicka na Woli, a os. Tęczowe we Włochach jest na etapie zaawansowanych prac. Przyszłe inwestycje realizowane wspólnie przez oba podmioty są w fazie planowania.

 


Dolcan Sp. z o.o jest polską firmą deweloperską powstałą w 1991 roku, zajmującą się kompleksowymi projektami inwestycyjnymi obejmującymi całość procesu deweloperskiego – począwszy od pozyskania gruntów, aż do przekazania gotowych mieszkań klientom.  Spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Czterokrotnie otrzymała prestiżowy Certyfikat Dewelopera.

Dolcan Sp. z o.o. ( www.dolcan.com.pl )
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY DOLCAN (PRESS BOX)
{jcomments on}