Wanny KALDEWEI – siła czerpana ze spokoju

Badania firmy KALDEWEI pokazują, że domowa łazienka staje się coraz częściej miejscem, gdzie chcemy wieczorem złapać oddech od trudów dnia codziennego. Wanny KALDEWEI są zaprojektowane tak, aby kąpiel wspomagała naturalne procesy relaksacyjne,  ułatwiała odprężenie ciała, będąc jednocześnie balsamem dla duszy.

Woda jest naszym naturalnym środowiskiem. Już przez najwcześniejszych filozofów greckich była zaliczana do pierwotnych żywiołów obok ognia, powietrza i ziemi. Tales z Miletu widział w wodzie początek wszelkiego życia. Również obecnie nauka przypuszcza, że wszelka egzystencja wzięła swój początek z wody, jak chociażby ludzkie życie, które rozwija się przez dziewięć miesięcy w matczynym łonie, w stanie nieważkości, w środowisku wodnym. Tęsknota za tym pierwotnym stanem, oraz cielesna i duchowa czystość przybiera często formę oczyszczania i kąpieli, stanowiąc swoiste rytuały.


Unikalna forma wanny Kaldewei BASSINO ułatwia uzyskanie w domowych warunkach efektu głębokiej relaksacji. Jej wymiary, 200 x 100 cm, sprawiają, że możemy swobodnie wyciągnąć ciało na całej długości.

Ślad ten przetrwał do dzisiaj w naszych zachowaniach i zwyczajach. Jak wykazują badania firmy KALDEWEI, przygnieceni codziennym stresem, traktujemy obecnie domową łazienkę jako miejsce, gdzie wieczorem, w samotności lub we dwoje, możemy powrócić do stanu pierwotnego spokoju, oddać się odwiecznym, wodnym rytuałom i złapać oddech od trudów dnia codziennego. Firma KALDEWEI ma w swojej ofercie specjalnie zaprojektowane wanny, których kształt oraz wyposażenie wspomagają naturalne procesy relaksacji i oczyszczenia, dostarczając wyciszających emocji.

Floating – zdrowie i dobre samopoczucie
W nomenklaturze terapeutycznej stan uczucia nieważkości w wodzie nazywany jest floatingiem –  stanem dryfu morskiego, unoszenia się na wodzie.  Oprócz walorów relaksacyjnych ma także działanie zdrowotne.  Odciążenie kręgosłupa, mięśni i stawów łagodzi ból w przypadku dyskopatii i problemów z układem ruchu, zwichnięć lub naciągnięcia ścięgien. Głębokie rozluźnienie mięśni zmniejsza symptomy towarzyszące migrenie lub chronicznemu bólowi, np. reumatycznemu. Dryfowanie w nieważkości odciąża także układ krwionośny, poszerza naczynia, obniżając ciśnienie krwi i tętno. Co więcej – podczas dryfu rośnie wydzielanie endorfin  – „hormonów szczęścia”.

Unikalna forma wanny Kaldewei BASSINO ułatwia uzyskanie w domowych warunkach efektu głębokiej relaksacji. Jej wymiary, 200 x 100 cm, sprawiają, że możemy swobodnie wyciągnąć ciało na całej długości. Wygodny podgłówek podpiera głowę oraz barki, dzięki czemu ciało samoczynnie przybiera pozycję horyzontalną, jest w pełni rozluźnione i odciążone.  Niewielka głębokość wanny pozwala na wygodne wchodzenie i wychodzenie, a materiał z którego została wykonana wanna, stal emaliowana KALDEWEI o grubości 3,5 mm, gwarantuje trwałość i doskonałe walory eksploatacyjne.

Na łonie natury

Innym produktem marki KALDEWEI, który ułatwia powrót do rytuałów kąpieli, jest wanna MEGA DUO. Jej charakterystyczny, biomorficzny kształt rodzi skojarzenia z kobiecymi kształtami. Dzięki temu ułatwia przeżycie stanu pierwotnej niewinności, odprężenia, relaksacji. Do tego wymiary wanny Kaldewei  MEGA DUO oraz uformowanie podparcia pleców z obu stron umożliwiają wygodną kąpiel we dwoje. Jak wykazują badania firmy KALDEWEI, kąpiel we dwoje ma szczególne właściwości odprężające , a do tego traktowana jest dzisiaj jako dobry sposób na zacieśnianie przez pary związków emocjonalnych. Dzięki naturalnej bliskości, w wodzie budują się nowe linie porozumienia, dokonuje się odbudowa kontaktów. Woda przejmuje rolę łącznika pomiędzy dwojgiem ludzi. Pozwala też na bliskość cielesną oraz budowanie napięcia erotycznego.
Wanny Kaldewei MEGA DUO w wersji owalnej mogą być, dzięki specjalnej obudowie, wykorzystywane jako wolnostojące elementy wyposażenia pokoju kąpielowego. Materiał z którego zostały wykonane, stal emaliowana KALDEWEI o grubości 3,5 mm, gwarantuje trwałość i najlepsze walory eksploatacyjne


Charakterystyczny, biomorficzny kształt wanny Kaldewei MEGA DUO rodzi skojarzenia z kobiecymi kształtami. Dzięki temu ułatwia przeżycie stanu pierwotnej niewinności, odprężenia, relaksacji.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 250 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Wszystkie są objęte 30 letnią gwarancją.

KLAXON Communications

 

{jcomments on}