Dwadzieścia lat Hotelu Marriott w Warszawie

Hotel Marriott w Warszawie, należący do Marriott International, Inc, otwarty został w październiku 1989 r., zaledwie w miesiąc po objęciu stanowiska premiera rządu RP przez Tadeusza Mazowieckiego. Był to pierwszy w Europie Środkowej. hotel oferujący zachodnie standardy. Do dziś jest to jedno z ulubionych miejsc spotkań ludzi biznesu oraz sław z całego świata.

„Jesteśmy dumni z tego, że zatrudniamy najlepiej wykwalifikowanych pracowników. Co nie mniej ważne, spośród tych, którzy otwierali z nami hotel 20 lat temu, 100 osób wciąż jest z nami – dziś piastują znacznie wyższe stanowiska niż przed 20-laty” – powiedział Albert Helms, Dyrektor Generalny Warsaw Marriott Hotel.

Warsaw Marriott Hotel to 518 pokoi, w tym 95 luksusowych apartamentów. Na ostatnim piętrze hotelu mieści się przestronny i luksusowy apartament prezydencki. Goście hotelu Marriott mają do dyspozycji centrum fitness, saunę, basen, sale konferencyjne, restauracje i 9 barów. Na 40. piętrze budynku znajduje się Panorama Club z jednym z najwyższych publicznie dostępnych widoków na całą Warszawę.

Celem strategicznym Marriott International, Inc. jest obecność w miastach kluczowych dla międzynarodowych podróży. W związku z tym na terenie całej Europy, Rosji i w Kazachstanie budowanych jest obecnie 20 hoteli, które zostaną ukończone do końca 2012 roku, z czego trzy już w roku 2009. Na całym świecie rozpoczęte są projekty inwestycyjne dla ponad 700 nowych obiektów Marriott, których otwarcie planowane jest do 2014 roku. Planowane są również inwestycje w Polsce.

„Marriott poważnie rozważa otwarcie w Polsce kolejnych hoteli. Zależy nam na obecności w takich miastach jak Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Katowice, zwłaszcza z naszymi hotelami Courtyard. Proszę potraktować to jako zaproszenie dla inwestorów i developerów, którzy chcieliby z nami współpracować i pomóc dalej rosnąć naszej firmie!” – dodał Albert Helms, Dyrektor Generalny Warsaw Marriott Hotel.

Sieć Marriott rozwija się dynamicznie i – co ważne – z poszanowaniem zasad ochrony środowiska. Marriott International, Inc jest członkiem Team Earth, międzynarodowego ruchu zrzeszającego firmy, organizacje non-profit i osoby prywatne, którego celem jest skupienie uwagi na pięciu ważnych dla środowiska naturalnego problemach: zmianie klimatu, problemie wody, zdrowia, odpadów oraz jedzenia. Inicjatywa promuje indywidualne działania oraz proponuje proste rozwiązania, wspierające lepsze zachowane środowiska naturalnego w przyszłości. W 2008 Marriott ogłosił strategię pomocy środowisku i zmianom klimatycznym. Firma przeznaczyła ponadto 2 mln USD na ochronę 1.4 milionów akrów lasów deszczowych Brazylii.

 


Marriott International, Inc. (NYSE:MAR) jest wiodącą firmą hotelarską z ponad 3 200 placówkami w 67 krajach na całym świecie. Marriott International zarządza i franczyzuje hotele pod markami: Marriott, JW. Marriott, Ritz-Carlton, Renaissance, Residence Inn, Courtyard, TownPlace Suites, Fairfield Inn, SpringHill Suites oraz Bulgari; buduje i zarządza kurortami o nazwach Marriott Vacation Club, Ritz-Carlton Destination Club oraz rezydencjami pod markami z rodziny Marriott oraz Marriott Exclusive Apartments; udostępnia umeblowane mieszkania dla klientów korporacyjnych poprzez dział Marriott ExecuStay oraz zarządza centrami konferencyjnymi.
Siedziba spółki mieści się w Bethesda w stanie Maryland. Na koniec roku 2008 Marriott na całym świecie zatrudniał około 146 000 pracowników. Marka Marriott International, Inc. została uznana przez magazyn BusinessWeek za jeden ze 100. najlepszych międzynarodowych brandów; a przez FORTUNE za jednego z najlepszych pracodawców. U.S. Environment Protection Agency (EPA) przyznaje jej tytuł „Partnera Roku” od roku 2004. W roku fiskalnym 2008 przychody operacyjne Marriott International, Inc. wyniosły niemal 13 miliardów dolarów. Obecnie Marriott International, Inc. zarządza 112 placówkami w 21 krajach Europejskich.
Firma Marriott rozpoczęła swoją działalność w Europie w 1975 roku wraz z otwarciem Amsterdam Marriott Hotel w Holandii. W Polsce Marriott International, Inc. działa od października roku 1989 – od otwarcia Warsaw Marriott Hotel. Warsaw Marriott Hotel aż 5 razy z rzędu otrzymał nagrodę „Best Business Hotel in Eastern Europe”,  przyznawaną przez brytyjski prestiżowy Business Traveler Magazine.
Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.marriott.com.


ITBC Communication

{jcomments on}