Dzień Budowlańca okiem ekspertów SILKA YTONG

Z okazji przypadającego 25 września Dnia Budowlańca zapytaliśmy Ekspertów SILKA YTONG, kim jest „budowlaniec”, czy są zadowoleni z wyboru zawodu, jak oceniają potencjał branży oraz czego sobie i innym budowlańcom życzą. Dzięki ich opiniom inwestorzy mogą spojrzeć na rynek budowlany z innej perspektywy.

Kim jest ”budowlaniec”?
Do niedawna budowlaniec kojarzył się przede wszystkim z pracującym fizycznie mężczyzną. Teraz ten obraz nieco się zmienia i nabiera bardziej uniwersalnego charakteru.

– „Budowlaniec” to potoczne określenie dotyczące osób związanych z branżą budowlaną – bez rozróżnienia na płeć czy wykształcenie. Budowlańcami nazywamy zarówno osoby fizyczne, jak również inżynierów – mówi Bożena Czarnecka z Pracowni Projektowej Piramida z Krapokowic, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

– Budowlaniec to każdy, kto jest zawodowo związany z budownictwem, a więc z konstruowaniem, budowaniem czy realizacją projektów – potwierdza Jacek Szafran z firmy ILIFO, Ekspert Budowy SILKA YTONG.

Osoby pracujące w branży budowlanej są kreatywne, a jednocześnie nadają wizjom inwestorów realnych kształtów. Według Ignacego Kowalskiego z firmy YGDOM, certyfikowanego wykonawcy SILKA YTONG, budowlaniec to po prostu osoba, która realizuje myśli i marzenia inwestorów.

Dlaczego warto pracować w branży budowlanej?
Eksperci są zgodni, że od osób z branży budowlanej oczekuje się fachowej wiedzy, ale także docenia się ich pasję i zaangażowanie.

– W swojej pracy bardzo cenię dobre relacje z inwestorami. Cieszy mnie to, że mogę doradzać najlepsze dla nich rozwiązania i dzięki mnie mogą uniknąć „niespodzianek” w czasie budowy – mówi Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Praca w tym sektorze nie jest prosta, ale jak potwierdzają specjaliści, daje wiele satysfakcji.

– Praca w branży budowlanej była wyzwaniem, któremu chciałam sprostać. Gdy zaczęłam stawiać pierwsze kroki w zawodzie, projektować i wyjeżdżać na budowy, okazało się, że to był strzał w dziesiątkę! W chwili obecnej nie wyobrażam sobie, bym mogła pracować w innej branży – wyznaje Bożena Czarnecka z Pracowni Projektowej Piramida z Krapkowic, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

Co daje satysfakcję zawodową?
Źródłem satysfakcji „budowlańców” jest przede wszystkim zadowolenie klienta – to najlepsze wynagrodzenie za wysiłek włożony w realizację projektu.

– Bardzo ważna jest także świadomość, że z każdym problemem może zadzwonić do naszej firmy, a my postaramy się mu pomóc – podkreśla Danuta Piotrowska z olsztyńskiej firmy Twoja Budowa, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

W dynamicznie rozwijającej się branży jest wiele możliwości zawodowego spełnienia i poznawania innowacyjnych rozwiązań.

– W sektorze budowlanym można realizować własne zamierzenia, współtworzyć i mieć wpływ na ostateczny kształt projektu czy nowej realizacji. Nieustanny rozwój nowoczesnych technologii jest też źródłem samorozwoju i zdobywania wiedzy – twierdzi Jacek Szafran z firmy ILIFO, Ekspert Budowy SILKA YTONG. – Obserwowanie, jak powstają budowle, których część jest własną zasługą, niewątpliwie daje poczucie zawodowego spełnienia – dodaje Jacek Szafran.

Przedstawiciele branży budowlanej wskazują również na twórczy aspekt ich aktywności zawodowej.

– Praca w tym sektorze daje ogromne możliwości współoddziaływania na otoczenie, a efekt naszej pracy ogląda wiele osób – mówi Bożena Czarnecka z Pracowni Projektowej Piramida z Krapkowic, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

Jaka będzie przyszłość branży budowlanej?
Opinie ekspertów dotyczące przyszłości branży budowlanej są optymistyczne.

– Budownictwo to sektor bardzo rozwojowy. Ludzie zawsze będą dążyć do posiadania własnych domów – przekonuje Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Zdaniem specjalistów w sektorze budowlanym zachodzą ciekawe procesy, na przykład pojawianie się nowatorskich rozwiązań sprzyja tworzeniu się nowych zawodów.

– Budownictwo jest branżą, która na pewno cały czas będzie przyjmować do swojego grona coraz większą liczbę pracowników. Pojawiają się nowe technologie i systemy, dlatego przybędzie nam wielu specjalistów. Sektor budowlany jest również stosunkowo odporny na kryzysy – mówi Danuta Piotrowska z olsztyńskiej firmy Twoja Budowa, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

– Rozwijająca się gospodarka będzie potrzebować specjalistów, zwłaszcza w zakresie nowych technologii w budownictwie. Nowe zawody będą związane z coraz bardziej zaawansowanymi technologiami – przekonuje Jacek Szafran z firmy ILIFO, Ekspert Budowy SILKA YTONG. – Zapotrzebowanie na „tradycyjnych” budowlańców nadal pozostanie, jednak czasami będzie dla nich konieczne poszerzenie swoich kwalifikacji, na przykład na specjalistycznych szkoleniach – dodaje Jacek Szafran.

Branżę budowlaną charakteryzuje duża innowacyjność, dzięki temu jest motorem napędzającym koniunkturę w gospodarce.

„Budujące” życzenia z okazji Dnia Budowlańca!
Eksperci życzą wszystkim osobom z branży budowlanej ciekawych możliwości rozwoju, świeżych pomysłów i projektów oraz zadowolenia z dobrze wykonanej pracy. Czego życzą sobie?

– Dobrej pogody dla budowania. Z pozostałymi kwestiami eksperci dadzą sobie radę – mówi Jacek Szafran z firmy ILIFO, Ekspert Budowy SILKA YTONG.


Obiekt referencyjny SILKA YTONG


Obiekt referencyjny SILKA YTONG


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 12 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.akademiamurowania.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX){jcomments off}