Edukacyjny program SILKA YTONG dla studentów

Rusza ogólnopolski program edukacyjny Akademia Murowania SILKA YTONG dla studentów kierunków o profilu budowlanym. W ramach programu odbędą się „Dni ENERGOoszczędności” na wybranych uczelniach wyższych. Tematyka spotkań będzie dotyczyć energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów budowlanych. Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego program: http://www.youtube.com/watch?v=fpa6mRfkP4c

Akademia Murowania SILKA YTONG dla studentów jest kontynuacją inicjatywy edukacyjnej dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym. Program umożliwia nabywanie wiedzy potrzebnej do rozwoju zawodowego i aktywizuje młodych ludzi, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z branżą budowlaną.

Podczas „Dni ENERGOoszczędności” studenci będą mieli również okazję uczestniczyć w praktycznych pokazach murowania na cienką spoinę, które jest ważnym elementem energooszczędnego wznoszenia ścian. Zajęcia teoretyczne będą prowadzić doświadczeni doradcy techniczni, a część praktyczną wykwalifikowani instruktorzy SILKA YTONG.

W ramach programu dla zainteresowanych uczelni będzie także możliwość zwiedzania zakładów YTONG w Ostrołęce, Pile czy w Miliczu.

– Do rozszerzenia programu Akademii Murowania o inicjatywy dla studentów zachęciły nas bardzo pozytywne efekty działań dla młodzieży ponadgimnazjalnej. O powodzeniu, a zarazem potrzebie organizowania tego typu przedsięwzięć edukacyjnych świadczy bardzo duże zainteresowanie i systematyczny wzrost liczby uczestników. W każdym roku przybywa ich trzykrotnie – podkreśla Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG. – Rozszerzenie akademii o uczelnie wyższe jest naturalną kontynuacją naszego programu edukacyjnego, tym bardziej, że niektóre ze szkół wyższych same się już do nas zgłaszają – dodaje Monika Mychlewicz.

Wyniki ankiet wypełniane przez uczestników, którzy wzięli udział w programie potwierdzają, że program Akademia Murowania SILKA YTONG pobudza młodzież do aktywności i umożliwia im poznanie nowoczesnych rozwiązań budowlanych w praktyce.

– Dla studentów przygotowaliśmy propozycję edukacyjną o wysokim poziomie merytorycznym pozwalającą poszerzyć ich wiedzę na temat energooszczędnego budowania – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG. – „Dni ENERGOoszczędności” na uczelniach są także okazją do rozmów ze specjalistami działającymi na rynku budowlanym i uzyskania wiedzy na temat obecnych trendów w branży – dodaje Monika Mychlewicz.

Udział w programie edykacyjnym jest bezpłatny.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania ze studentami Architektury i Urbanistyki, oraz Budownictwa z Politechniki Opolskiej, które odbyło się w grudniu 2011 roku – http://www.youtube.com/watch?v=UcqpEcyuyHw

Wszystkie uczelnie zainteresowane współpracą w ramach programu Akademia Murowania SILKA YTONG zachęcamy do kontaktu przez stronę: http://www.akademiamurowania.pl/akademia-murowania/formularz—zglos-szkole

Bloki tematyczne w ramach Dni ENERGOoszczędności na technicznych uczelniach wyższych:
Część teoretyczna – seminarium:
Energooszczędne materiały budowlane – wykład eksperta Xella Polska – 45 minut

Część praktyczna:
Pokazy murowania: jeden pokaz – 30 minut

W trakcie Dnia ENERGOoszczędności na uczelni – konsultacje z ekspertami

Deklaracja przystąpienia do Akademii Murowania SILKA YTONG pdf


###
XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX){jcomments on}