Ekspansja KOMFORTu w Czechach nabiera tempa

Spółka Sklepy KOMFORT, lider rynku podłóg, otworzyła w listopadzie w czeskim Pilźnie swój drugi sklep zagranicą. Na początku 2010 roku planowane są kolejne otwarcia sklepów w Czechach i na Słowacji.

Rozpoczęta w marcu 2009 r. ekspansja Komfortu na rynek czeski nabiera tempa. Pilzno, to po Olomoucu, kolejne miasto na mapie rozwoju sieci w tej części Europy. Na początku 2010 roku planowane są otwarcia kolejnych sklepów w Czechach m.in. w Pradze i Ústí nad Labem. Ponadto Komfort planuje uruchomienie pierwszego sklepu  na Słowacji.

Strategia sprzedaży spółki na rynki Europy Środkowej i Wschodniej zakłada przeniesienie sprawdzonego w Polsce modelu biznesowego i oferty asortymentowej, która obejmuje obecnie oprócz paneli, podłóg drewnianych, dywanów, wykładzin dywanowych i elastycznych także drzwi oraz firany i zasłony. KOMFORT konkuruje w Czechach wzornictwem, szerokością i głębokością oferty (również możliwością realizacji indywidualnych zamówień na towary z całego świata), jakością obsługi i usługami około sprzedażowymi.

Pół roku działania sklepu w Olomoucu pozwoliło nam przetestować koncept na tamtejszym rynku, dostosować ofertę do oczekiwań czeskich  klientów oraz dopracować system realizacji zamówień, które są obsługiwane z naszego magazynu centralnego w Strykowie. – mówi  Jerzy Szkwarek, Prezes Zarządu Sklepów KOMFORT SA . Dotychczasowe efekty działalności pozwalają nam optymistycznie patrzeć na perspektywy rozwoju na czeskim rynku. Zgodnie z planem będziemy w 2010 roku otwierać kolejne sklepy w Czechach i na Słowacji.  – dodaje.

Sklep w Pilźnie jest zlokalizowany w Centrum Handlowym Olympia Park. Powierzchnia sklepu to około 760m2.

 


Firma Sklepy KOMFORT S.A., ekspert w dziedzinie podłogowych materiałów wykańczania wnętrz, powstała w 1992 roku w Szczecinie. W ciągu 17 lat działalności spółka stała się nowoczesną siecią handlową, liczącą ponad 120 sklepów zlokalizowanych na terenie całej Polski. W kwietniu 2007 r. sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.  W 2008 r. KOMFORT otworzył nowe biuro w Łodzi, dokąd przeniósł centralę operacyjną, aby skuteczniej zarządzać siecią sklepów. W Strykowie pod Łodzią ulokowany jest należący do spółki największy i najnowocześniejszy magazyn dystrybucyjny wykładzin zrolowanych w Europie Środkowej.
W 2008 roku KOMFORT zaczął rozwijać sieć poprzez franszyzę. Sklepy franczyzowe są otwierane w miastach 25- 70 tys. mieszkańców. Obecnie działa 8 salonów partnerskich. Firma Sklepy KOMFORT S.A. jest największym dystrybutorem pokryć podłogowych na polskim rynku, oferującym klientom blisko 4000 wzorów wykładzin dywanowych i elastycznych, 1000 wzorów paneli podłogowych i drewna oraz ponad 3000 wzorów dywanów. Firma aktywnie rozwija także ofertę usług, związanych z montażem i pielęgnacją pokryć podłogowych. Specjalnie z myślą o klientach instytucjonalnych powstała kolekcja KONTRAKT, obejmująca produkty przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej. Strategią firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, dostosowanych do upodobań klientów i inspirowanych najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. W sklepach sieci KOMFORT czekają eksperci, którzy służą radą i pomocą na każdym etapie aranżacji podłogi – od projektu, poprzez wybór produktów i montaż, aż po czyszczenie i konserwację dywanów, wykładzin czy paneli podłogowych. KOMFORT zatrudnia w Polsce ponad 1300 pracowników.
www.komfort.pl

Sklepy KOMFORT / 24 listopada 2009
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy Sklepy KOMFORT (PRESS BOX)

{jcomments on}