Hipermarkety Tesco w Galerii Olimpia i Galerii Veneda

Podczas targów MAPIC w Cannes we Francji Echo Investment i Tesco poinformowały o podpisaniu umów najmu powierzchni handlowych w Galerii Olimpia w Bełchatowie i Galerii Veneda w Łomży.

Na oficjalnym spotkaniu, które odbyło się 17 listopada 2010 roku, Leszek Marchewka – regionalny manager ds. ekspansji Tesco Polska i Marcin Materny – dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment oficjalnie przekazali informację o podpisaniu umów najmu powierzchni handlowych w centrach realizowanych przez Echo Investment. Wydarzenie to miało miejsce podczas targów Mapic – największym w Europie wydarzeniu branży nieruchomości komercyjnych, które odbywają się w słynnym Palais des Festivals w Cannes we Francji.

„Pozyskanie operatora hipermarketu ma dla Galerii Veneda i Galerii Olimpia zasadnicze znaczenie. Podpisanie umów z Tesco pozwoliło nam zrobić duży krok w komercjalizacji tych centrów. Zarówno w Łomży jak i w Bełchatowie liczba mieszkańców nie przekracza 70 tysięcy – w miastach tej wielkości jeden duży hipermarket spełnia potrzeby klientów. W Bełchatowie drugim ważnym najemcą jest Muntikino, które również będzie jedynym multipleksem w tej miejscowości. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zarówno Tesco, jak i Multikino uznały nasze projekty za najlepsze. Wielkość tych obiektów, lokalizacja i główni najemcy dają nam istotną przewagę nad ewentualną konkurencją.” – mówi Marcin Materny.

Leszek Marchewka, reprezentujący firmę Tesco Polska powiedział: „Bardzo cieszy nas fakt, że będziemy mogli zaistnieć w tak znaczących dla swoich regionów miastach jak Łomża i Bełchatów, oferując nową jakość – Tesco Extra”. Joanna Pruszkowska, regionalny manager ds. ekspansji Tesco Polska dodaje: „Inwestycja będzie prowadzona przez doświadczonego i wiarygodnego partnera jakim jest Echo Investment, z czego również jesteśmy zadowoleni.”

Hipermarket Tesco w Galerii Veneda zajmie powierzchnię 7 350 mkw., natomiast w Galerii Olimpia sklep sieci zajmie blisko 7 800 mkw., co daje w każdym ze sklepów ok. 5 000 mkw. sali sprzedaży.

ECHO INVESTMENT

{jcomments on}