Ile czerni w czerni lakieru ?

Lakiery samochodowe nieustannie ewoluują. Wynika to z faktu, iż producenci samochodów wprowadzają na rynek coraz to nowsze kolory. Pomimo zmieniającej się, co kilka lat mody, w czołówce najbardziej popularnych kolorów wciąż pozostaje czarny.

Ostatnie lata pokazują, że również ten kolor został poddany zmianom. Coraz szersze grono producentów samochodowych, począwszy od producentów marek ekskluzywnych takich jak Lamborghini czy Ferrari, poprzez bardziej popularne – jak Lexus, Chrysler czy Fiat, wprowadza do swojej palety barw kolor czarny o zdecydowanie większym nasyceniu niż dotychczas. Jest to bardzo głęboki kolor o odcieniu wpadającym w granat. I właśnie odcień granatu powoduje, że oko ludzkie postrzega ten kolor jako zdecydowanie „bardziej czarny”.

Multichem - Profix: Ile czerni w czerni lakieru ?

Zmiany kolorów samochodów fabrycznie nowych wymusiły na producentach lakierów renowacyjnych poszukiwanie takich rozwiązań, które pozwolą na wyprodukowanie bardzo czystego i głębokiego koloru czarnego. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste.

Firma Multichem – Profix wprowadziła na rynek lakier bazowy konwencjonalny o nazwie Black Plus, który spełnia rygorystyczne wymagania odnośnie tego koloru. Dzięki swojej czerni z odcieniem granatu jest jednym z „najbardziej czarnych” lakierów na rynku. Produkt ten jest samodzielną pozycją, niewchodzącą w skład systemów mieszalniczych.

Multichem – Profix

{jcomments on}