Jak wygrać projekt i wybudować dom

Osoby, które planują budowę domu, potrzebują gotowego projektu i merytorycznego wsparcia specjalistów mogą wziąć udział w akcji prowadzonej przez serwis Nieruchomości Rzeczpospolitej i portal domowy.pl. Przystępując do niej, można zyskać indywidualne spotkanie z ekspertem, bezpłatne doradztwo i gotowy projekt domu lub wnętrza – jak pan Rafał, który opisał swój wymarzony dom i został nagrodzony.

Akcja prowadzona przez serwis Nieruchomości i ekspertów reprezentujących portal domowy.pl ma charakter doradczy. Może w niej wziąć udział każdy, kto chce budować, szuka odpowiedniego projektu domu i chciałby za radą ekspertów jak najsprawniej przebyć drogę od marzeń do ich realizacji. Czytelnicy mogą zadać pytanie dotyczące budowy, opisać swój problem lub pomysł na nią, a eksperci raz w miesiącu wybierają osobę, której bezpłatnie udzielają porad na indywidualnym spotkaniu. Autor najciekawszego listu jest ponadto nagradzany projektem domu lub wnętrza.

Spośród osób, które wzięły udział w akcji, w tym miesiącu wybrano pana Rafała spod Warszawy. W liście opisał on swoją działkę i pomysł na dom, zwrócił się też z prośbą o doradztwo w sprawie wyboru optymalnego projektu i rozwiązań, które wybudowany dom uczyniłyby energooszczędnym.

– List pana Rafała spod Warszawy urzekł nas tym, że inwestor w sposób bardzo konkretny przedstawił swoje wymagania, opisał potrzeby rodziny, określił możliwości budżetowe. Do tego był przygotowany, jeśli chodzi o dokumenty pozwalające ocenić teren – np. przesłał skan wyrysu działki. Spodobało nam się, że czytelnik chce zbudować dom energooszczędny, najlepiej w szybkiej technologii – mówi Marcin Krzyżosiak, ekspert portalu domowy.pl, który odwiedził autora listu na jego działce. Podczas spotkania dokładnie sprawdzone zostały warunki działki i wytyczne wynikające z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Na ich podstawie i znając oczekiwania czytelnika przedstawiono trzy propozycje projektów gotowych pochodzących z portalu domowy.pl, z których pan Rafał wybrał tę najbardziej mu odpowiadającą – dom o nazwie Archimedes autorstwa pracowni Domena Projekt. W trakcie spotkania ekspert udzielił także odpowiedzi na pytania o polecaną technologię, która pozwala wybudować energooszczędny dom w najkrótszym czasie i optymalny rodzaj instalacji cieplnej, dostosowany do konkretnych potrzeb i możliwości.

Szczegółowa relacja ze spotkania nagrodzonego czytelnika z ekspertem portalu domowy.pl znajduje się pod adresem: http://www.ekonomia24.pl/artykul/723972,739284-Czytelnik-wygral-projekt-domu.html .

Domowy.pl {jcomments on}