Kabina prysznicowa zgodna ze stylem łazienki

Wybierając kabinę prysznicową, zwracamy uwagę przede wszystkim na jej funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Nie można jednak pominąć kwestii jej wyglądu. Elementy wyposażenia w jednym stylu tworzą efekt harmonii i porządku w łazience.

Główne czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu kabiny prysznicowej, to potrzeby użytkowników, wielkość łazienki i styl wnętrza. Ich znajomość ułatwi wybór kabiny o odpowiednim kształcie, wymiarach, rodzaju przeszkleń i kolorze profili. Aranżując łazienkę, warto wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty, by stworzyć pomieszczenie o spójnym charakterze.

Kabina w nowoczesnej odsłonie
We wnętrzach urządzonych w duchu minimalizmu wyposażenie stanowią tylko niezbędne elementy. Dominują proste formy, geometryczne kształty oraz gładkie powierzchnie. W taką aranżację łazienki wpisze się kabina prysznicowa Niven marki KOŁO. Wykonana z tafli przezroczystego szkła nie pomniejsza optycznie pomieszczenia. Wąskie profile w kolorze chrom/srebrny połysk tworzą wrażenie lekkości konstrukcji. Seria Niven daje wiele możliwości kompozycyjnych – w zależności od wymiarów łazienki możemy zdecydować się na standardową kabinę prysznicową lub drzwi skrzydłowe do zabudowy wnęk. W przypadku kabin możemy wybrać model półokrągły lub kwadratowy (o wym. 80×80 i 90×90 cm). Natomiast drzwi skrzydłowe wnękowe dostępne są w wymiarach: 80, 90, 100 i 120 cm.

We wnętrzach urządzonych w minimalistycznym stylu sprawdzi się także kabina Geo 6 marki KOŁO. Jej szerokie, srebrne profile skomponują się z armaturą, uchwytami szafek czy dodatkami w tym samym kolorze. Półokrągły model Geo 6 najlepiej prezentuje się w dużych łazienkach i przestronnych pokojach kąpielowych.

– Przestrzeń kąpielową możemy stworzyć także przy pomocy ścianki bocznej oraz drzwi wnękowych z tej serii: Pivot, Bifold lub rozsuwanych. Wszystkie drzwi można montować jako wersję prawo lub lewostronną. Drzwi Bifold posiadają system składania do wewnątrz, co wpływa na zaoszczędzenie miejsca. Praktycznym rozwiązaniem są także drzwi rozsuwane z wejściem po wybranej stronie. Bogaty wybór modeli pozwoli na dobranie odpowiedniego rozwiązania do danego wnętrza – mówi Artur Banasiak, Senior Product Manager ds. B&S, Sanitec KOŁO.

Z kabinami prysznicowymi Niven i Geo 6 skomponuje się brodzik Pacyfik marki KOŁO. Jest płytki (głęb. 5 cm), dlatego będzie współgrać z prostym wzornictwem kabin, tworząc spójną całość.

Łazienka w klasycznym wydaniu
W klasycznie urządzonych łazienkach efektownie będą prezentować się eleganckie kabiny prysznicowe Fresh marki KOŁO. Seria ta wyróżnia się szerokimi profilami w kolorze białym lub srebrnym matowym. Kabiny Fresh mogą być wypełnione szkłem hartowanym przezroczystym lub w paski (białe lub półtransparentne). Dzięki oryginalnym przeszkleniom będą stanowić wyraźny akcent w pomieszczeniu. Modele z tej kolekcji dostępne są w dwóch wersjach: kwadratowej i półokrągłej oraz w dwóch wymiarach (80×80 i 90×90 cm), dlatego wpiszą się w przestrzeń mniejszych, jak i większych łazienek. Klasyczne kabiny prysznicowe dobrze prezentują się z wysokimi brodzikami. Dlatego z serią Fresh doskonale skomponuje się model Standard Plus marki KOŁO o głębokości 9 cm.

Przestrzeń kąpielowa jest istotnym elementem łazienki. Jeśli zdecydujemy się na kabinę prysznicową, powinna być ona dobrana do charakteru całości. W bogatej ofercie kabin marki KOŁO odpowiednie modele znajdą zwolennicy nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.  

Producent: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl


Kabina półokrągła Fresh marki KOŁO Fot. Sanitec KOŁO


Kabina półokrągła Geo 6 marki KOŁO Fot. Sanitec KOŁO


Drzwi skrzydłowe i ścianka boczna Niven Fot. Sanitec KOŁOSanitec KOŁO Sp. z o.o.
jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, w Ozorkowie oraz we Włocławku. Firma zatrudnia ponad 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.
Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).
Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrody i wyróżnienia „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2010, medal Przyjaciel Integracji, tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną oraz tytuł Firma Bliska Środowisku 2009.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )
{jcomments on}