Nowe wzory wycieraczek pod drzwi – sposobem na jesienną pluchę

W kalendarzu październik a za oknem pogoda coraz bardziej przypomina nam, że nadeszła jesień, a wraz z nią deszcz, błoto i plucha. Brud i woda wnoszone na butach do pomieszczeń nie tylko powodują zabrudzenia podłóg i dodatkową pracę przy ich czyszczeniu ale mogą bardzo łatwo trwale uszkodzić panele, drewno lub wykładziny. 

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie  wszelkich podłóg w mieszkaniu jest wycieraczka. Ułożona przy wejściu pochłania zanieczyszczenia i wodę, które mogą zniszczyć panele lub podłogę drewnianą. Wycieraczka to wizytówka naszego domu jaką widzą goście przed zapukaniem do naszych drzwi. Estetyczna i czysta świadczy o dbałości mieszkańców o wygląd domu, może też być odzwierciedleniem charakteru gospodarzy, ich zainteresowań lub hobby. Wycieraczka nie musi być już beżowo-brązowym kawałkiem materiału, który musimy znosić. Obecnie wycieraczki są kolorowymi, pełnymi wdzięku ozdobami przed wejściem. Atrakcyjna cena sprawia przy tym, że możemy zmieniać je nie tylko gdy ulegną zużyciu, ale również wtedy gdy nam się po prostu znudzą.

Chcąc w 100% uchronić podłogę przed zabrudzeniami, najlepiej  zastosować dwa rodzaje wycieraczek. W sklepach Komfort w ofercie dostępne są wycieraczki zewnętrzne, służące do usuwania błota lub śniegu oraz wewnętrzne, przeznaczone do osuszania i wycierania butów.

Wycieraczki wewnętrzne, do miejsc osłoniętych przeznaczone do klatek schodowych, zamkniętych przedsionków lub zadaszonych wejść, gdzie nie jest narażona na zamoknięcie. Występują w zdecydowanie większej gamie odmian, kolorów i wzorów.

Warte polecenia są maty z włókna kokosowego, które charakteryzuje się bardzo dużą absorpcją wody, a dzięki tysiącom naturalnych włókien, świetnie oczyszczą obuwie z piachu i błota. Są ekologiczne i mogą być barwione na dowolne kolory oraz docinane do dowolnego kształtu. Dużą popularnością cieszą się wycieraczki z napisem „Witamy”, oraz komiksowymi rysunkami zwierząt. Nie brakuje wzorów okolicznościowych nawiązujących do świąt czy też pór roku.


Wycieraczka PIES KOKOS, 45x75cm,komfort.pl 15,95zł


Wycieraczka SCOTH, 40x60cm, komfort.pl 29,99zł


Wycieraczka 2 CATS, 40x60cm, komfort.pl 29,99zł

Dobrym rozwiązaniem są też wycieraczki o podgumowanym spodzie. Wycieraczka ta świetnie przylega do podłogi, nie przesuwa się i nie roluje . Ich wielką zaletą jest też możliwość prania w pralce. Poliamidowy lub polipropylenowy wierzch bardzo dobrze osusza buty oraz zatrzymuje  błoto lub piach. Dostępne w wielu kolorach, które można dopasować do wystroju wnętrza.


Wycieraczki RUBIN, wymiar 40x60cm, cena 19,99zł


Wycieraczka BAROQUE, wymiar 50x75cm, cena 29,99zł

Wycieraczka na zewnątrz budynku do miejsc nieosłoniętych musi być wytrzymała, solidnie zrobiona i odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Przed wejściem do budynku sprawdzają się wycieraczki ażurowe, które ze względu na charakterystyczna budowę zwane są „plastrami miodu”. Wycieraczki te można wyposażyć w specjalne kolorowe gumowe szczotki, które nie tylko skutecznie oczyszczą buty lecz w połączeniu z różnymi kolorami samej maty mogą tworzyć ciekawy wzór lub napis. Charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na ścieranie.


Wycieraczka ażurowa, 40×60, komfort.pl 12,99zł

Bardzo skuteczne są też wycieraczki szczotkowe wykonane z twardego tworzywa. Sprzedawane są one w rolkach o szerokości 1m i wielu wybarwieniach kolorystycznych. Dzięki dodaniu dopasowanych obramowań, można stworzyć estetyczną wycieraczkę o dowolnych wymiarach. Wycieraczki szczotkowe dzięki chropowatej powierzchni znakomicie usuwają brud, nawet z najmniejszych kratek podeszwy obuwia.

Wszystkie wycieraczki zewnętrzne są również łatwe w utrzymaniu czystości – nie potrzebują specjalnych środków pielęgnacyjnych, wystarczy je spłukać mocnym strumieniem wody.

Wszystkie zaprezentowane modele oraz wiele ciekawych wzorów wycieraczek można zobaczyć sklepach KOMFORT oraz na www.komfort.pl . Zapraszamy na www.komfort.pl oraz do działu porady i galerie zdjęć na www.zyj-komfortowo.pl

Sklepy KOMFORT
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy Sklepy KOMFORT (PRESS BOX) {jcomments on}