Nowość w ofercie stelaży podtynkowych KOŁO – Stelaż UNIT 1

Wyposażając dom, mieszkanie, a tym bardziej hotel lub szkołę, warto zainwestować w stelaż podtynkowy wysokiej jakości. Jeżeli do tego jest on oferowany w konkurencyjnej cenie to możemy mieć pewność, że wybraliśmy produkt, odpowiadający na potrzeby zarówno toalet publicznych jak i łazienek domowych. Taki właśnie jest Stelaż UNIT 1.

To proste: zajmuje mało miejsca

Stelaż podtynkowy do WC to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na podwieszenie misek WC i schowanie całej instalacji w ścianie. Przede wszystkim daje jednak możliwość swobodnego kreowania nawet niewielkiej przestrzeni. Nowy stelaż UNIT 1 jest zaprojektowany z myślą o małych łazienkach. Przy spełnieniu odpowiednich warunków, głębokość jego zabudowy zajmuje tylko 95 mm. Standard rynkowy jest ponad dwukrotnie większy, to około 200 mm.

Cisza w łazience

Specjalizujemy się w najcichszych stelażach na rynku. UNIT 1 ma wbudowany wyjątkowo cichy zawór napełniający. Do tego zastosowano wzmocniony zbiornik spłuczki, wyposażony w izolację, która zapobiega skraplaniu się wody.

Jak oszczędzać wodę i własny portfel? Odpowiedź jest prosta: spłukiwanie 4/2l

Projektując łazienkę warto korzystać z rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska, a jednocześnie dają wymierne korzyści dla portfela. Stelaż UNIT 1 daje możliwość łatwego przestawienia ze spłukiwania 6/3 l na 4/2 l. Pozwala to na oszczędność wody na poziomie aż 33% w stosunku do standardowego ustawienia. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina może zredukować zużycie wody prawie o 9000 litrów rocznie. Przy każdej okazji warto pamiętać, że woda jest u nas surowcem deficytowym, a Polska jest w Europie jednym z krajów o najmniejszych zasobach czystej wody.

Technika, która sprawia przyjemność

Wystarczy wyjąć z kartonu i zamontować! W komplecie są niezbędne elementy: uchwyty, stopy, rury podłączeniowe do miski, zawór kątowy 1/2” do podłączenia wody oraz szpilki do montażu miski.

Udźwignę 400 kg

Sanitec Koło zwraca uwagę na jakość wszystkich elementów. Dlatego rama została wykonana ze stali gatunkowej, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii cięcia laserowego. Konstrukcję stelaża UNIT 1 przebadano w Instytucie Techniki Budowlanej w Poznaniu, a jego wytrzymałość potwierdzono testami obciążeniowymi do 400 kg.

W pakiecie stelaża UNIT 1 Sanitec Koło oferuje: 10 lat gwarancji na ramę, 10 lat dostępności części zamiennych oraz 5 lat gwarancji na zbiornik spłuczki i zawory .

UNIT 1 to najtańszy na rynku stelaż do WC, przygotowany i przetestowany do stosowania z miskami Rimfree® oraz miskami do spłukiwania 4/2 l.

Pasuje także do wszystkich misek wiszących z oferty Sanitec KOŁO, również tych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Co ważne, łączy najważniejsze korzyści zakupowe:

  • trwałość, potwierdzoną testami
  • oszczędność wody
  • małą głębokość zabudowy
  • wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania
  • spełnia wymogi certyfikacji LEED i BREEAM


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. to jedna z największych i najbardziej renomowanych w Polsce firm produkujących i dystrybuujących wyposażenie łazienek. Od ponad 50 lat dostarcza wysokiej jakości wyposażenie łazienek domowych i toalet publicznych. Od 1993 r. należy do międzynarodowej Grupy Sanitec, która jest największym w Europie producentem ceramiki łazienkowej. W swojej ofercie Sanitec KOŁO posiada przede wszystkim bogatą ofertę ceramiki łazienkowej, którą uzupełniają nowoczesne modele wanien i brodzików akrylowych, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych. Produkty, spełniające europejskie standardy jakości, oferowane są pod markami KOŁO, Keramag i Keramag Design.
Wyroby Sanitec KOŁO były wielokrotnie nagradzane i doceniane w konkursach za stosowane technologie i atrakcyjne wzornictwo. Więcej informacji o firmie: www.kolo.com.pl oraz www.keramagdesign.com

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box ) {jcomments on}