Łódź bogatsza o nowoczesną powierzchnię biurową

Dobiega końca rozpoczęta przez Mermaid Properties rewitalizacja i rozbudowa budynku byłych Zakładów Odzieżowych im. Adama Próchnika. Dzięki powstałemu w ich miejscu nowoczesnemu biurowcowi Cross Point, Łódź zyska jeszcze w tym roku 12,5 tys. m.kw. elastycznej w aranżacji przestrzeni biurowej.

Biurowiec Cross Point składa się z 10 kondygnacji, ośmiu o charakterze typowo biurowym i dwóch usługowo – biurowych. Obecnie jest jedynym łódzkim projektem oferującym na jednym poziomie 1500 m.kw. powierzchni biurowej. Przebudowa pochodzących z lat 70. hal produkcyjnych Zakładów Odzieżowych im. Adama Próchnika prowadzona była dwuetapowo.

W pierwszej fazie w siedmiokondygnacyjnym pofabrycznym budynku prowadzone były częściowe wyburzenia tak, aby pozostał jedynie bardzo wytrzymały żelbetowy szkielet konstrukcyjny. Na jego bazie stworzyliśmy nową szklano-aluminiową fasadę oraz niezbędne instalacje wewnętrzne. Przy zachowaniu wcześniejszej wysokości gmachu, poprzez dodanie dodatkowych stropów zyskaliśmy dwa piętra oraz wysoki sześciometrowy, reprezentacyjny hol. Na poziomie – 1 będzie mieścić się restauracja oraz klub fitness – tłumaczy Grzegorz Zawada,  dyrektor projektu Cross Point z Mermaid Properties.

Biurowiec Cross Point

Biurowiec jest usytuowany na wzniesieniu, przy skrzyżowaniu jednej z głównych łódzkich arterii – Alei Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza z ul. Milionową. Taka lokalizacja gwarantuje prestiżową ekspozycję budynku, dodatkowo efektownie podkreśloną jego nocnym oświetleniem. Najemcy będą mieli wyjątkową możliwość reklamy i budowania marki poprzez umieszczenie swojego logo na dachu biurowca

Cross Point od najbardziej znanej łódzkiej ulicy – Piotrkowskiej dzieli zaledwie 2 km. Dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej ze wszystkich dzielnic miasta jest możliwy dzięki 7 liniom autobusowym i tramwajowym w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dla osób poruszających się samochodem, budynek dysponuje łącznie 175 miejscami w naziemnym i podziemnym parkingu.

Podstawowymi założeniami przy projektowaniu biurowca miał być komfort i wygoda osób w nim pracujących. Zachowanych zasad ergonomii i zdrowego biura można doświadczyć w  biurze pokazowym, które jest dostępne dla zainteresowanych wynajmem powierzchni. Zaprezentowano w nim standard oferowanej przez dewelopera powierzchni biurowej. Składa się ono z typowego gabinetu o powierzchni 34 m.kw., recepcji oraz przestrzeni typu open space, umeblowanej w różnorodny sposób m.in. niespełna 40 m.kw. zostało zaaranżowane w najbardziej efektywny sposób, tworząc aż 9 stanowisk pracy. Dbałość architektów o komfort pracy przyszłych najemców zapewniła pełne przeszklenia fasady, które gwarantują osobom pracującym w biurowcu nie tylko niepowtarzalne widoki na zabytkowy Księży Młyn oraz pełną panoramę Łodzi ale również przełożą się na wyjątkowo korzystne doświetlenie biur światłem dziennym. Wygodę najemców zapewni również układ komunikacji w biurowcu, który składa się z  systemu 6 nowoczesnych, szybkobieżnych wind oraz wewnętrznej klatki schodowej łączącej poziomy użytkowej piwnicy, w której znajdują się restauracja i centrum fitness z holem głównym i atrium 1 piętra.

Najemcy Cross Point będą mogli skorzystać z korzyści płynących z prowadzenia działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Władze ŁSSE nie widzą przeszkód do Cross Point Łódź do Strefy.

Za komercjalizację budynku odpowiedzialny jest wyłączny agent biurowca CB Richard Ellis – jedna z największych agencji nieruchomości na świecie.

Kostrzewa PR / 17 listopada 2009
{jcomments on}