Ogród gotowy do letniego sezonu – seria Woodstar do drewna firmy Den Braven

Coraz wyższa temperatura za oknem i długie, słoneczne popołudnia sprawiają, że z chęcią spędzamy czas na zewnątrz domu. By jednak były to chwile błogiego relaksu w pięknym otoczeniu, trzeba wcześniej zadbać o znajdujące się w ogrodzie przedmioty i elementy małej architektury.  Prace porządkowe są wskazane nie tylko w przypadku nawierzchni czy roślinności. Odświeżyć należy również drewniane akcesoria, które odpowiednio zabezpieczone będą doskonałym uzupełnieniem i ozdobą posesji.  Wykorzystać do tego można specjalistyczne produkty z serii Woodstar firmy Den Braven.

Taras – miejsce letniego biesiadowania
Taras to specyficzne miejsce, które stanowi połączenie pomiędzy domem, a ogrodem. To na nim, podczas wiosenno-letnich miesięcy, toczy się rodzinne życie, odbywa się grillowanie czy korzysta ze słonecznych kąpieli. Ważne jest więc zbudowanie stabilnego, trwałego podłoża, które zapewni odpowiedni komfort odpoczynku. Popularnym materiałem, który sprawdza się jako wykończenie tarasu jest drewno, a w szczególności mocne gatunki tropikalne. Ten naturalny surowiec, charakterystyczny również dla wnętrz domu, pozwala stworzyć efektowny podest z namiastką domowego ciepła, a jednocześnie doskonale komponuje się z okoliczną roślinnością. Z drugiej strony jest to materiał bardzo wymagający. Deszcz, palące słońce czy też właśnie mroźne warunki zimowych miesięcy potrafią negatywnie wpłynąć na wygląd i trwałość drewnianego tarasu. Dlatego też w przypadku tego typu konstrukcji konieczna jest właściwa pielęgnacja i zabezpieczenie, które nie tylko zadbają o estetyczny wygląd, ale również przedłużą żywotność materiału. Zwłaszcza podczas wiosennych porządków należy szczególną uwagę przyłożyć do odpowiedniej pielęgnacji tej części ogrodu. Prace zacząć można od dokładnego oczyszczenia z zabrudzeń, które zgromadziły się w czasie zimowych miesięcy. Wykorzystać do tego można specjalistyczny środek czyszczący do tarasów Woodstar na bazie soli sodowych oraz tetrasodowych, który przeznaczony jest do drewna krajowego, jak i zagranicznego. Pomaga usunąć brud, a także wszelkiego rodzaju plamy i szare przebarwienia, przywracając drewnu jego naturalną barwę. Tak przygotowaną powierzchnię należy pokryć warstwą zabezpieczającą, wykonaną przy użyciu lakieru lub oleju. Ważne, by wybierać środek przeznaczony do stosowania na zewnątrz i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jeśli zależy nam na bardzo naturalnym wyglądzie desek, pokryć je można Olejem do tarasów Woodstar na bazie oleju lnianego z dodatkiem żywic alkidowych. Preparat ten doskonale chroni drewno przed działaniem wody, promieni UV czy powstaniem sinizny. Jednocześnie dzięki lekkiej formule, tworzy mikroporowatą powłokę, która pozwala drewnu oddychać, a tym samym właściwie reaguje na zmiany temperatury czy wilgotności. Dzięki temu nasz taras zyska piękną barwę oraz naturalne, satynowe wykończenie i doskonałą warstwę ochronną.

Ogrodowe akcesoria pod ochroną
Drewno dzięki swoim walorom estetycznym, łatwej obróbce i bardzo dobrym właściwościom użytkowym wykorzystywane jest w ogrodzie nie tylko jako materiał do wykonania tarasu, ale również znajdujących się tam mebli, czy różnego rodzaju elementów małej architektury. Mimo, że wiele z tych akcesoriów przechowywanych jest przez zimę wewnątrz domu, to jednak i one wymagają odświeżenia przed sezonem oraz zabezpieczenia przed słońcem czy deszczem. W przypadku drewnianych mebli ogrodowych, które schowane na strychu lub w garażu mogły zszarzeć, wykorzystać można Olej do Mebli Ogrodowych Woodstar. Ożywi on barwę drewna i podkreśli jego naturalne usłojenie, tworząc na powierzchni delikatne, satynowe wykończenie. Tak przygotowane drewno będzie odporne na siniznę, grzyby oraz szkodliwe działanie wody i promieni słonecznych. Przy prawidłowej aplikacji, preparat wnika głęboko w strukturę drewna, nie tworząc przy tym lakierowej powłoki. Dzięki temu unikamy powstania nieestetycznej, łuszczącej się pod wpływem pracy drewna warstwy. Do pozostałych, zwłaszcza stałych elementów dekoracyjnych ogrodu, użyć można nieco mocniejszego zabezpieczenia w postaci lakierobejcy, jak np. Woodstar Lakierobejca Ochronna. Ten jednoskładnikowy preparat na bazie wysokiej jakości żywic alkidowych działa potrójnie: chroni powierzchnię drewna przed wodą i UV, impregnuje, wnikając w głąb materiału oraz dekoruje, delikatnie barwiąc powierzchnię. Kluczowe znaczenie w tym wypadku ma duża elastyczność preparatu, dzięki temu warstwa zabezpieczająca pracuje wraz z drewnem, nie powodując nieestetycznych spękań wierzchniej  powłoki.

Drewno to bardzo wdzięczny materiał do wykonywania wszelkiego rodzaju akcesoriów zdobiących nasz ogród. Dobrze zabezpieczone i poddawane sezonowej pielęgnacji będzie przez długi czas zdobić naszą posesję i dzielnie znosić nawet bardzo trudne warunki atmosferyczne.

www.denbraven.pl


Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Den Braven East
więcej informacji – PRESS BOX{jcomments on}