OKNOPLAST Running Team w światowym biegu Wings for Life

7 pracowników Grupy OKNOPLAST reprezentujących grupę biegową OKNOPLAST Running Team w minioną niedzielę pobiegło w globalnym charytatywnym biegu Wings for Life. To inicjatywa skierowana do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji, zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. Polska edycja biegu odbyła się 6 maja w Poznaniu, o godzinie 13:00.

Wings for Life World Run to wyścig odbywający się w sumie w 200 lokalizacjach na całym świecie na 6 kontynentach. Rozpoczyna się wszędzie o tej samej godzinie. Spośród wszystkich biegaczy zostają wyłonieni światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą, w postaci Samochodu Pościgowego. Za kierownicą auta w polskiej edycji biegu zasiadł nie kto inny jak Adam Małysz. Jego auto wyruszyło po 30 minutach od startu zawodników, goniąc wszystkich uczestników. Każdy zawodnik wyprzedzony przez Małysza kończył swój bieg.

Pracownik Grupy OKNOPLAST w światowej 80 najlepszych biegaczy na świecie spośród 100 000 startujących

Na ogromne brawa zasługuje cały zespół OKNOPLAST Running Team, jednak szczegĂłlną uwagę przykuwa jeden z pracownikĂłw Grupy OKNOPLAST – Wojtek Baran. Zajął on 12 miejsce wśrĂłd wszystkich poznańskich biegaczy, plasując się jednocześnie na 77 miejscu w światowym rankingu, a warto wspomnieć, Ĺźe wszystkich biorących udział w biegu osĂłb było ponad 100 000 osĂłb! Wojtek przebiegł ponad 50 km.

– Pracownicy Grupy OKNOPLAST po raz kolejny wzięli  udział w tak ważnej, charytatywnej inicjatywie. Cieszymy się, że integrując się i działając wspólnie możemy jednocześnie wspierać potrzebujących. Przedstawiciele grupy biegowej spotykają się dwa razy w tygodniu na regularnych treningach, a z miesiąca na miesiąc liczba uczestników regularnie się powiększa. To na pewno nie ostatnia wspólna akcja naszego biegowego teamu, na rzecz innych osób – mówi Joanna Jeziorowska, Dyrektor Personalny Grupy OKNOPLAST.

Wings for Life to jedyny globalny bieg, w którym to meta goni zawodników. Skierowany do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym, jednoczy pełen przekrój uczestników: zarówno amatorów, fanów biegania jak i  profesjonalnych zawodników.

OKNOPLAST
press box