Pałac Zamoyskich w Kozłówce. Kolejna realizacja w ramach działalności sponsorskiej firmy Geberit

W poniedziałek, 19 kwietnia 2010 roku, firma Geberit podpisałą kolejną umową sponsorską w ramach akcji  „Za potrzebą do Europy”. Realizowana od 2003 roku kampania społeczna ma na celu modernizację toalet publicznych w prestiżowych i ważnych turystycznie miejscach Polski. Najnowszy projekt firma Geberit zrealizuje w Pałacu Zamoyskich w Kozłówce.

Higiena w potrzebie
Akcja społeczna „Za potrzebą do Europy” rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Inicjatorem akcji jest prezes szwajcarskiej firmy Geberit, Andrzej Dobrut. Firma Geberit, ekspert w produkcji technologii sanitarnej, jako pierwsza postanowiła zwrócić uwagę na problem jakości toalet publicznych w Polsce, a inicjując akcję „Za potrzebą do Europy” zaproponowała wybranym obiektom wsparcie w remoncie toalet.

W ramach akcji „Za potrzebą do Europy” firma Geberit przekazuje nieodpłatnie materiały Geberit  lub remontuje szalety publiczne w miejscach prestiżowych i atrakcyjnych turystycznie. Głównym kryterium wyboru obiektu do remontu jest zaspokojenie potrzeby możliwie największej liczby potencjalnych użytkowników. Każdego roku firma starannie monitoruje wszystkie obiekty, aby móc wybrać ten, który jest atrakcyjny turystycznie i jednocześnie potrzebuje renowacji. Przy realizacji projektu Geberit podejmuje także współpracę ze społecznościami lokalnymi, instytucjami użyteczności publicznej i urzędami, w zakresie wyboru miejsc i remontu publicznych toalet w różnych regionach Polski.

Każdy projekt, realizowany w ramach akcji „Za potrzebą do Europy” powstaje na podstawie indywidualnego projektu, dostosowanego do architektury i wystroju sąsiadujących wnętrz. W pracach renowacyjnych wykorzystywane są produkty najwyższej jakości oraz nowoczesne systemy instalacyjne firmy Geberit – produkty linii Geberit Hy, odporne na zniszczenie i zapewniające najwyższe standardy higieniczne. Szeroki asortyment produktów firmy oraz stała pomoc specjalistów umożliwia kompleksową obsługę inwestycji.

Od 2003 roku firma Geberit w ramach projektu „Za potrzebą do Europy” zrealizowała siedem inwestycji na terenie całej Polski. Dzięki współpracy firmy z lokalnymi władzami i społecznościami, nowe toalety otrzymały następujące obiekty:

– Muzeum Sztuki Współczesnej Zachęta (2003 rok)
– Muzeum Pałac w Wilanowie (2003 rok)
– toalety publiczne w Ustce (2003 rok)
– toalety publiczne w Łebie (2004 rok)
– toalety publiczne w Krynicy Morskiej (2005 rok)
– Muzeum Historyczne m.st. Warszawy na Rynku Starego Miasta (2005 rok)
– Zamek Królewski na Wawelu (2007 rok).

Pałac Zamoyskich w Kozłówce
Pałac należy do ciekawszych miejsc w województwie lubelskim. Kozłówka jest położona kilka kilometrów na zachód od Lubartowa. Okoliczne tereny są zaliczane pod względem geograficznym do Małego Mazowsza, którego krajobraz jest równie płaski, smutny i monotonny jak na prawdziwym Mazowszu. Kozłówka poszczycić się może dwoma wspaniałymi dziełami: natury i człowieka. Pierwsze z nich – dzieło przyrody – to ogromny kompleks Lasów Kozłowieckich z leśnym rezerwatem „Kozie Góry” Drugim jest niezrównane dzieło architektury – monumentalne założenie pałacowo-parkowe zlokalizowane w południowej części wsi Kozłówka.

Galeria Sztuki Realizmu Socjalistycznego.
W budynku dawnej powozowni mieści się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu. Ta niezwykła wystawa, prezentująca najciekawsze prace ze znajdujących się w Muzeum wielkich zbiorów sztuki socrealistycznej, ma charakter polityczno-dydaktyczno-artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed wszelkimi przejawami sztuki sterowanej przez rządy totalitarne.

W Muzeum znajdują się bogate zbiory sztuki z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych, które liczą ponad 1600 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Znajdują się wśród nich dzieła czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem kolekcji są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki: Bolesława Bieruta z Lublina, autorstwa Bronisława Kubicy, Włodzimierza Lenina z Poronina wykonany przez D. P. Szwarca oraz Juliana Marchlewskiego z Włocławka – dzieło Stanisława Horno-Popławskiego.  W tym budynku wkrótce otawrte będą toalety publiczne dla zwiedzających z doskonałym wyposażeniem w produkty Geberit.

„Projekt „Za potrzebą do Europy” ma na celu kompletną renowację oraz wyposażenie toalet zlokalizowanych w wyjątkowych miejscach i obiektach, świadczących o bogactwie polskiej kultury. Cieszymy się, że Zamek na Wawelu zgodził się nawiązać współpracę z firmą Geberit i że będzie ona kontynuowana. Z naszego punktu widzenia akcja przyczynia się także do zwiększenia rozpoznawalności produktów firmy Geberit na rynku”. – powiedział Andrzej Dobrut, Prezes firmy Geberit.

Geberit Sp. z o.o. www.geberit.com.pl
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY GEBERIT (PRESS BOX)

 

{jcomments on}