Podejmij wyzwanie – trwa konkurs na „Projekt Łazienki 2010”

XII edycja konkursu na „Projekt Łazienki” cieszy się dużym zainteresowaniem internautów, o czym świadczy liczba wizyt na specjalnej stronie internetowej oraz pobranych z niej materiałów konkursowych. Zbliża się ostateczny termin składania prac, czyli 18 maja 2010 r. Na autora najlepszego projektu czeka 20 tysięcy złotych!

Tegoroczna edycja konkursu to wspólna inicjatywa firmy Sanitec KOŁO i Miasta Stołecznego Warszawa. Celem organizatorów jest wybór najlepszej koncepcji na toaletę publiczną, która będzie służyć turystom i mieszkańcom stolicy. Sanitariat powinien harmonijnie wpisać się w krajobraz praskiego brzegu Wisły, nieopodal powstającego stadionu Narodowego. Zwycięska koncepcja ma szanse na realizację jeszcze przed mistrzostwami EURO 2012.

Po raz pierwszy uczestnicy konkursu mogli porozmawiać z organizatorami poprzez CZAT – Łazienka KOŁO Wisły. Na stronie www.konkurskolo.pl można znaleźć pytania i odpowiedzi, które padły podczas internetowej dyskusji. Dotyczą one głównie kwestii technicznych (co należy uwzględnić w projekcie) i organizacyjnych (warunki uczestnictwa w konkursie, terminarz).

Założenia konkursowe
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu sanitariatu, zgodnie z opisanym w regulaminie programem wewnętrznym i zewnętrznym. W części wewnętrznej, dostępnej przez cały rok, powinny być toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie gospodarcze. W części zewnętrznej, dostępnej w sezonie wiosenno-letnim, należy przewidzieć m.in. natryski, przebieralnie dla plażowiczów. Jednym z wymogów regulaminowych jest zastosowanie w projekcie produktów wyposażenia łazienek marek KOŁO i KERAMAG oraz akcesoriów łazienkowych z oferty Sanitec KOŁO. Ponieważ toaleta ma powstać na obszarze zalewowym porośniętym przez Łęg Wiślany, zaproponowane koncepcje powinny uwzględniać zabezpieczenie sanitariatu przed podejściem wód wezbraniowych Wisły.
– Po raz dwunasty podejmujemy inicjatywę poprawy stanu sanitarnego w miejscach użyteczności publicznej, a konkurs z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Podczas oceniania zgłoszonych koncepcji jury zwróci uwagę m.in. na ich nowatorstwo, funkcjonalność oraz walory architektoniczno-pejzażowe. Oczywiście prace muszą być także zgodne z obowiązującymi normami oraz regulaminem konkursu – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Sanitec KOŁO.

Terminarz „Projektu Łazienki 2010”
W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które złożą prace koncepcyjne w sekretariacie konkursu do 18 maja 2010 roku. Decyzja Sądu Konkursowego zostanie ogłoszona 15 czerwca 2010 r. Jest o co walczyć – Grand Prix dla laureata to 20 tys. złotych, ponadto organizatorzy przewidzieli jedno wyróżnienie I stopnia, dwa wyróżnienia II stopnia oraz trzy wyróżnienia III stopnia. Łączna pula nagród to aż 45 tys. złotych!

Uczestnicy, którzy prześlą planszę projektową na adres organizatora, mogą wziąć udział także w internetowej edycji „Projektu Łazienki” na stronie www.konkurskolo.pl. Prace można umieszczać na stronie internetowej do 31 maja 2010 r. Od tego momentu do 10 czerwca głos należy do Internautów – twórca najpopularniejszego projektu otrzyma dodatkową nagrodę w wysokości 2 tys. złotych. Wręczenie jej nastąpi podczas finału „Projektu Łazienki” 15 czerwca 2010 r.

Poprzez organizację konkursów na „Projekt Łazienki” Sanitec KOŁO dąży do poprawy stanu sanitarnego i jakości toalet w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym. Dzięki inicjatywie firmy powstały projekty toalet m.in. w Kazimierzu Dolnym, na Dworcu Centralnym w Warszawie i w Tatrzańskim Parku Narodowym. Rozpoczął się już proces inwestycyjny związany z realizacją dwóch pierwszych toalet.

Patroni medialni konkursu „Projekt Łazienki 2010”:
Antyradio, Architektura i Biznes, Archivolta, dobrzemieszkaj.pl, FTA – Fundacja Twórców Architektury, Gazeta Wyborcza, Łazienka, SARP Komunikat, Świat Architektury, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Wnętrza Publiczne, www.architekci.pl, Zawód: Architekt.

www.konkurskolo.pl ,
www.kolo.com.pl
Kontakt dla mediów:
Sanitec Koło:
Jacek Ciszewski – Kierownik PR
505.199.368,

jacek.ciszewski@kolo.com.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Wojciech Choina – Sekretarz konkursu
505.199.118,

wojciech.choina@kolo.com.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Urząd m. st. Warszawy
Agnieszka Kłąb – Wydział Prasowy
519.066.077,

aklab@um.warszawa.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Agencja PR – E.C.H.O. Communications
Jolanta Jamioł – PR Manager
609.552.654,

jolanta.jamiol@echopr.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl

 


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek. Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.

Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).

Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS

Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )

{jcomments on}