Panele podłogowe nie muszą być głośne – wyciszające maty podkładowe firmy WITEX

Większości z nas dom jawi się jako oaza ciszy i spokoju. To w nim bowiem, z dala od zgiełku i szumu miasta, relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy oraz nabieramy nowych sił na kolejne życiowe i zawodowe wyzwania. Z myślą o naszym komforcie firma WITEX, niemiecki producent wysokiej klasy laminowanych paneli podłogowych, stworzyła specjalne wyciszające maty podkładowe, które skutecznie niwelują nieprzyjemny i uciążliwy odgłos kroków. Dzięki nim już nic nie zakłóci nam przyjemnych chwil spędzonych we własnych czterech ścianach…

 Laminowane panele podłogowe zdążyły zaskarbić sobie naszą sympatię. Te od najlepszych producentów są bowiem niezwykle eleganckie, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jest jednak coś, co wielu z nas nieodzownie kojarzy się z panelami – nieprzyjemny dźwięk pustego plastiku towarzyszący spacerom po takiej nawierzchni. Problem ten wyeliminowali niemieccy inżynierowie firmy WITEX, którzy stworzyli jedyne w swoim rodzaju maty wyciszające: Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, a także podkład Combi, płytę wyciszającą i wyrównującą Witex Damplatte, matę Witex Combi i standardową piankę PE, przeznaczoną pod podłogi laminowane WITEX. Każdy z tych materiałów podkładowych można zamontować pod dowolnymi panelami ze wszystkich kolekcji firmy WITEX, dodatkowo zaś kolekcje Liseo, Marena i Piazza opcjonalnie wyposażone są w system Sound-Protect Eco Plus, czyli posiadają fabrycznie podklejoną matę wyciszającą. Wszystko po to, by poprawić akustykę wnętrza i komfort użytkowania paneli.

Cicho… ciszej… WITEX

Maty wyciszające Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, nowości w ofercie firmy WITEX, to udoskonalone wersje cieszącego się dużą popularnością na rynku podkładu Sound-Protect. Oba produkty to elastyczne maty podkładowe jednostronnie podklejone włókniną, idealnie nadające się do montażu nawet na ogrzewaniu podłogowym. Najważniejszą zaletą materiałów podkładowych Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi firmy WITEX jest fakt, że posiadają one dobre właściwości akustyczne. Pierwsza z mat, o grubości 2 mm, redukuje dźwięk kroków słyszalny na zewnątrz pomieszczenia o 21 dB a ten słyszalny wewnątrz pomieszczenia tłumi aż o 20 sone. W przypadku maty Sound-Protect Eco Profi, o grubości 2,8 mm, parametry te są jeszcze lepsze i wynoszą, odpowiednio, 23 dB i 23 sone i są najwyższe ze spotykanych obecnie na rynku.
Płyta wyciszająca i wyrównująca WITEX Damplatte, kolejna pozycja w ofercie firmy WITEX nie tylko znacząco zmniejsza pogłos kroków o wartość do 19 dB i poprawia komfort chodzenia, ale także umożliwia wyrównanie różnic wysokości poziomu podłogi do około 3 mm. Co więcej – płyta WITEX Damplatte o grubości 5 mm jest również bardzo dobrym izolatorem ciepła, a także poszczycić się może ekologicznym atestem FSC.  
Mata podkładowa Witex Combi, wykonana ze styropianu i podklejona warstwą aluminium, oraz podkład Combi, będący połączeniem pianki ze specjalną folią paraizolacyjną,  to następne produkty firmy WITEX o znakomitych właściwościach montażowych. Oba podkłady tłumią również dźwięk kroków słyszalny na zewnątrz pomieszczenia o 18 dB. Warto dodać, że mata Witex Combi jest do tego przyjazna dla środowiska, gdyż nie zawiera freonu.

Z myślą o środowisku…

Maty wyciszające Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o naszym komforcie, ale także z troską o środowisko naturalne. Zielony kolor mat firmy WITEX to nie przypadek – to symbol troski o naturę. Produkty są bowiem w 93% wykonane z ekologicznych surowców. Oprócz mineralnych materiałów wypełniających zastosowano w matach Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi olej rzepakowy i rycynowy. Takie rozwiązanie zadowoli nawet największych zwolenników ekologii.

Żyjemy w świecie pełnym hałasu – zewsząd atakowani jesteśmy odgłosami samochodów czy urządzeń elektrycznych. W domu jednak pragniemy w spokoju odpocząć i nabrać nowych sił. Odgłos kroków tak charakterystyczny dla laminowanych paneli podłogowych zawsze jednak zakłócał chwile relaksu. Teraz, dzięki podkładom wyciszającym firmy WITEX, nasz dom wreszcie stanie się prawdziwym, cichym azylem…

Mata wyciszająca Witex – Sound-Protect Eco Plus
Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 7 m

Mata wyciszająca Witex – Sound-Protect Eco Profi
Grubość: 2,8 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 5 m

Mata Witex Combi (mata podkładowa ze styropianu, podklejona aluminium)
Grubość: 3 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 15 m

Grubość: 3 mm
Szerokość: 1,2 m
Długość: 25 m

Płyta wyciszająca i wyrównująca
Witex Damplatte
Wymiary: 0,59 m x 0,79 m
Grubość: 5 mm

Podkład Combi – folia
Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 25 m

Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 150 m

Pianka PE standardowa
Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 25 m

Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 150 m

WITEX Polska

 

{jcomments on}