Piotr i Paweł oraz Grupa Inditex najemcami Portu Łódź

Do grona najemców centrum handlowego Port Łódź dołączyły dwie nowe firmy. Sieć sklepów spożywczych Piotr i Paweł wynajęła ponad 3.000 mkw., a grupa Inditex z branży odzieżowej zajmie powierzchnię około 3.280 mkw.

Komercjalizację centrum wspólnie z Działem Najmu Inter IKEA Centre Polska S.A. prowadzi firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.

Piotr i Paweł to sieć supermarketów spożywczych, która w Polsce działa od 1990 r. Obecnie na terenie kraju istnieje 68 sklepów w 44 miastach. Z kolei hiszpańska Grupa Inditex, do której należą m.in. takie marki jak Zara, Bershka, Pull and Bear czy Stradivarius to jedna z największych firm odzieżowych na świecie. Ma ponad 4,5 tys. sklepów w 73 krajach.

Budowa centrum handlowego Port Łódź zakończy się marcu 2010 r. Będzie to jeden z największych obiektów handlowych w regionie. Kompleks zajmie powierzchnię 127 tys. mkw., z czego ok. 100 tys. mkw. przeznaczonych jest pod wynajem. W bezpośredniej strefie zasięgu kompleksu mieszka ok. 1,5 mln potencjalnych klientów. Na atrakcyjność obiektu wpłynie oryginalna aranżacja i wykończenie wnętrz, a także patio, łączące funkcje rekreacyjno-sportowe i wypoczynkowe. Strefa rekreacyjno-handlowa z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem obejmie ok. 10 tys. mkw.

W Porcie Łódź znajdzie się ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie. Ponad 33 tys. mkw. powierzchni kompleksu zajmie IKEA. Do grona najemców należą także Leroy Merlin, H&M, C&A, RESERVED, Cropptown, House, Mohito, Home&You, Cubus,  Benetton,  ExiSport, RTV EURO AGD, Douglas i inni czołowi przedstawiciele krajowych i zagranicznych marek.

PODSTAWOWE DANE:
Powierzchnia centrum handlowego: 127.000 mkw., w tym sklep IKEA (33.000 mkw.)
Całkowita powierzchnia najmu: 100.000 mkw.
Ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie
Liczba miejsc parkingowych na parkingu zewnętrznym i w podziemnym garażu: 4500
Dojazd samochodem z centrum miasta: 15 minut
Planowane otwarcie: marzec 2010 r.
W centrum obiektu powstanie strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 10.000 mkw. z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem.

Cushman & Wakefield Polska

 

{jcomments on}