Planujesz kupno mieszkania? Zwrócić uwagę na jego system ogrzewania!

Czym jest ciepło sieciowe, jak można przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz jaki system ogrzewania jest najbardziej ekonomiczny – to najczęstsze pytania osób planujących kupno mieszkania, na które odpowiadali eksperci SPEC S.A. podczas Targów Mieszkaniowych Murator EXPO „Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE”, które odbyły się w dniach 26 – 27 września br. w Warszawie.

Niższe koszty ogrzewania mieszkania
Przyszłe koszty eksploatacyjne nowego mieszkania, związane z ogrzewaniem były przewodnim tematem komunikowanym przez Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podczas Targów Mieszkaniowych Murator EXPO.
Wybór mieszkania to dla wielu osób jeden z ważniejszych i trudniejszych wyborów w życiu. Decyzja o zakupie poprzedzona jest przede wszystkim dokładnym sprawdzeniem inwestycji i inwestora, lokalizacji, czy też okolicznej infrastruktury. Jednak, jak podkreślają eksperci SPEC S.A., powinniśmy pamiętać również o sprawdzeniu, w jaki sposób mieszkanie będzie ogrzewane i jakie będą wiązały się z tym koszty.

Niewiele osób zwraca uwagę na sposób ogrzewania budynku, czy ciepło dostarczane będzie z indywidualnych kotłowni korzystających z gazu lub oleju opałowego, czy też będzie to ciepło sieciowe z miejskiej sieci ciepłowniczej należącej do SPEC S.A. Porównując ceny ogrzewania – ciepło sieciowe jest aktualnie tańsze od ogrzewania gazem o 28%, a w przypadku oleju opałowego o 48%.

Ciepło sieciowe przez 365 dni w roku
Dostępność ciepła sieciowego, to kolejny obszar, który wzbudzał duże zainteresowanie wśród odwiedzających. Część osób nadal sądzi, że ciepło dostarczane jest wyłącznie w czasie tak zwanego okresu grzewczego, czyli od jesieni do wiosny. Natomiast w chłodniejsze dni, poza tym sezonem, pozostaje jedynie dogrzewanie powierzchni np. piecykiem elektrycznym, co generuje kolejne wydatki. Nic bardziej mylnego.

Eksperci SPEC S.A. wyjaśniali, że mieszkańcy budynków ogrzewanych z miejskiej sieci ciepłowniczej, mają dostęp do ciepła przez 365 dni w roku, w zależności od temperatury panującej na zewnątrz. Wszystkie węzły SPEC wyposażone są w automatykę pogodową, tzw. pogodynkę, która uruchamia dostawy ciepła do budynku w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej ustalonego pułapu. Płacimy tylko za ciepło, z którego skorzystaliśmy, zgodnie ze wskazaniami licznika. Takie rozwiązanie jest na pewno ekonomiczne i bezpieczne, ponieważ nie musimy korzystać z dodatkowych piecyków.

Multi Communications

{jcomments on}