Podsumowanie Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile

Ponad 290 uczniów, studentów i osób zainteresowanych tematyką dotyczącą budowy domu wzięło udział w Dniach Otwartych w fabryce YTONG w Pile. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć produkcję i pokazy murowania z bloczków YTONG oraz porozmawiać z ekspertami.

Dla szkół i uczelni
W piątek, 13 kwietnia, fabrykę odwiedzili uczniowie i studenci kierunków o profilu budowlanym. Szkoły zostały zaproszenie do fabryki w Pile w ramach edukacyjnego programu Akademia Murowania SILKA YTONG. Program ma pomóc studentom rozszerzyć wiedzę o energooszczędnym budowaniu, a wśród uczniów szkół o profilu budowlanym promować dobrej jakości wykonawstwo. Zwiedzanie zakładu YTONG w Pile oraz udział w pokazach murowania są elementem praktycznej edukacji.

– Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w Dniach Otwartych w fabryce i na żywo zobaczyć cały cykl produkcyjny. Jest to doświadczenie ciekawe i wartościowe pod względem merytorycznym. Praktyczne podejście do zagadnień związanych z budowaniem oraz bezpośrednie uczestnictwo sprawia, że młodzież zapamiętuję więcej informacji i chętniej zadaje pytania – mówi Mahmoud Hsino Wykładowca z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

Dni Otwarte dla szkół i uczelni odbędą się także 20 kwietnia w fabryce YTONG w Miliczu oraz 11 maja w fabryce w Ostrołęce.

Dla inwestorów indywidualnych
W sobotę, 14 kwietnia, drzwi fabryki YTONG w Pile po raz kolejny zostały otwarte dla inwestorów indywidualnych. Odwiedzający docenili możliwość obejrzenia nowoczesnej i przyjaznej dla środowiska (bezodpadowej) produkcji. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się także seminarium „Jak dobrze przygotować się do budowy domu”.

– Najczęściej zadawane przez inwestorów pytania dotyczyły wyboru odpowiedniej działki budowlanej, zaplanowania robót budowlanych i kosztów z nimi związanych oraz wyboru odpowiedniego projektu czy dobrego fachowca. Coraz więcej osób dostrzega, że konsultacje z fachowcami pomagają rozsądnie zorganizować i zarządzać swoją budową – twierdzi architekt Kornelia Żywicka z ArchiSTYL Pracowni Projektowej z Chojnic, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

Wszystkie osoby, które chciałyby zwiedzić fabrykę YTONG, wziąć udział w pokazie murowania prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów czy też otrzymać poradę eksperta, zachęcamy do odwiedzenia Milicza (21 kwietnia) lub Ostrołęki (12 maja).

Aby wziąć udział w zwiedzaniu fabryki wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie www.budowane.pl/dni-otwarte lub zadzwonić na numer infolinii: 0 801 122 227. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie:
10:30 – 11:15 – Planowanie kosztów budowy domu
11:30 – 12:15 – Wybór projektu gotowego domu: energooszczędnego i funkcjonalnego
12:30 – 13:15 – Jak dobrze wybrać ekipę budowlaną
13:30 – 14:15 – Ocieplenie od wewnątrz
Pokazy murowania: 11:00, 12:15, 13:15, 14:15 (pokaz ocieplania od wewnątrz)
Bezpłatne konsultacje ze specjalistami: 10:30 – 14:30

Szczegółowe informacje dotyczące Dni Otwartych w fabryce YTONG są na stronie: www.budowane.pl/dni-otwarte
Serdecznie zapraszamy do rejestracji!


XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)

{jcomments on}