Pracownia AMP Atelier zaprojektowała dla Dolcanu II etap os. Aleja Krakowska

Stołeczny deweloper Dolcan rozszerzył współpracę z uznanym biurem architektonicznym AMP Atelier. Wyłoniona w drodze konkursu pracownia odpowiadać będzie za projekt II etapu budowy osiedla Aleja Krakowska na pograniczu Włoch i Ochoty.

Projekt zakłada budowę 170 mieszkań na terenie o łącznej powierzchni 5000 m2. W budynku mają również powstać lokale użytkowe. Będzie to drugi, z czterech planowanych etapów flagowej inwestycji Dolcan, której budowa rozpoczęła się wiosną br. Zakończenie realizacji przewidywane jest na koniec 2012 roku.

Biuro AMP Atelier współpracowało już z deweloperem przy okazji realizacji budynku mieszkaniowego o zabudowie kwartałowej zlokalizowanego w Ursusie, oddanego do użytku w 2007 roku. Składające się z jedno i dwupoziomowych, luksusowych mieszkań osiedle spotkało się z dużym zainteresowaniem Klientów.

Podobnie jak w przypadku naszej poprzedniej realizacji dla firmy Dolcan, przygotowując projekt drugiego etapu Alei Krakowskiej kierowaliśmy się racjonalnym wykorzystaniem terenu i optymalnymi rozwiązaniami technicznymi, połączonymi z najwyższą jakością zastosowanych materiałów. Funkcjonalne przestrzenie mieszkalne oraz elegancka elewacja zostały zaaranżowane tak, aby zapewnić mieszkańcom komfortowe warunki zamieszkania. Prosta forma i szlachetny detal to kierunek w architekturze XXI wieku – mówi Sylwester Wójcik, prezes zarządu AMP Atelier.

AMP Atelier istnieje na rynku od ponad 15 lat. Firma realizowała liczne zlecenia z zakresu budownictwa mieszkaniowego i ogólnego, zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku.

Więcej informacji na temat inwestycji Aleja Krakowska można uzyskać na stronie www.dolcan.com.pl


Dolcan Sp. z o.o. jest jednym z liderów rynku nieruchomości w Polsce. Założona w 1991 roku firma zrealizowała ponad 20 inwestycji, w których obecnie mieszkają tysiące rodzin. Deweloper tworzy swoje projekty głównie w aglomeracji warszawskiej a także w innych miastach Polski: w Lublinie, Kozienicach, Bydgoszczy i Szczecinie. Spółka specjalizuje się w każdym segmencie budownictwa mieszkaniowego, począwszy od domów jednorodzinnych, po kameralne osiedla, kończąc na ekskluzywnych apartamentowcach.
Branża deweloperska jest głównym i wiodącym aspektem działania firmy, jednak nie jedynym. Grupa Dolcan zarządza również trzema hurtowniami materiałów budowlanych i wykończeniowych, w których klienci otrzymują specjalne upusty, hotelem w Częstochowie, 100-hektarowym łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa Dolcan Dębinki III k/ Serocka. Firma od 1994 roku sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki, która posiada aspiracje do gry w Ekstraklasie piłkarskiej.
Obecnie firma realizuje wiele nowych inwestycji, w tym mający liczyć ponad 1000 mieszkań kompleks Aleja Krakowska, a także kolejne etapy bieżących projektów m. in. Osiedla Zacisze, Magenta czy też Tęczowego.

Dolcan Sp. z o.o. ( www.dolcan.com.pl )
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY DOLCAN (PRESS BOX)
{jcomments on}