Red Dot Design Award – „Oscar designu” dla mebli KOŁO TWINS

W tym roku, aż 15 nagród Red Dot Design Award, trafi do Polski. Wśród wyróżnionych nagrodą uznawaną za „Oscara designu”, znalazła się kolekcja mebli łazienkowych KOŁO TWINS, zaprojektowana przez Michała Roszkowskiego. Gala wręczenia Red Dot Awards odbędzie się 4 lipca 2016 w Essen.

Nagroda Red Dot Design Award, przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Essen, uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jury przyznaje Oscara designu najlepszym produktom, wybranym spośród kilku tysięcy zgłoszeń. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie komunikacji, projekt koncepcyjny. W tegorocznym konkursie padła rekordowa liczba 5200 zgłoszeń nadesłanych z 57 krajów. Nagrodę Red Dot Best of the Best otrzymało 79 produktów, Red Dot – 1304, a wyróżnieniem honorowym nagrodzono 107. Wszystkie nagrodzone projekty zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen.

Zwycięzcą tegorocznej edycji została seria mebli KOŁO TWINS. To modułowy koncept meblowy, który ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Meble zaprojektowane przez Michała Roszkowskiego łatwo zaadaptować do każdej przestrzeni łazienkowej i potrzeb indywidualnych użytkowników. Meble charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym designem i metalowymi uchwytami oraz płynnym frezowaniem na frontach. Seria dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych: biały połysk, srebrny grafit i czarny mat, które doskonale sprawdzą się w każdej aranżacji.

Projekt mebli KOŁO TWINS już wcześniej otrzymał nagrody m.in. Dobry Wybór 2015 oraz jest finalistą konkursu Dobry Wzór 2015.


Od ponad 50 lat KOŁO jest wiodącym na rynku producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Firma jest częścią Grupy Geberit – europejskiego lidera technologii sanitarnych. Oferta obejmuje najwyższej jakości wyroby marki KOŁO, Keramag i Keramag Design, takie jak: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

KOŁO
Więcej informacji z firmy KOŁO (press box)