Rewolucja w ogrzewaniu – System FERIS

Gwarancją sukcesu we współczesnym świecie, gdzie waga trafnych rozwiązań w kwestiach postępu ekonomicznego i ekologicznego ciągle wzrasta, jest znalezienie i umiejętne zarządzanie innowacjami technologicznymi, które w dobie rozwoju energooszczędności pojawiają się na rynku. Nową erę w dziedzinie ogrzewnictwa –  produkt pod marką FERIS – prezentuje dziś i wprowadzamy na rynek firma C.D.N. Business Group Sp. z o.o. Jest to Polska Firma jak również Polska myśl techniczna. Spółka C.D.N. Business Group jest producentem Systemu Ogrzewania Fazowego FERIS oraz dystrybutorem, budującym sieć sprzedaży w oparciu o Salony oraz Oddziały firmowe pod marką FERIS.

System Ogrzewania Fazowego FERIS stanowi prawdziwy przełom rynkowy w ogrzewnictwie.

Jest to zupełnie nowa technologia ogrzewania ściennego w postaci paneli podtynkowych oraz ściennych, w których zachodzi zjawisko przemiany fazowej – efektem końcowym jest idealny komfort cieplny oraz bezkonkurencyjne oszczędności eksploatacyjne w ogrzewaniu pomieszczeń.

System ogrzewania fazowego FERIS jest:
Ekonomiczny – Pozwala ograniczyć koszty ogrzewania nawet do 60%.
Wydajny – Równomiernie i szybko nagrzewa pomieszczenie,
Zdrowy – Korzystny mikroklimat, brak cyrkulacji kurzu i alergenów,
Uniwersalny – Budynki jedno i wielorodzinne, obiekty publiczne i przemysłowe,
Kompatybilny – System współpracuje z każdym źródłem ciepła,
Bezobsługowy – Ogrzewanie fazowe FERIS zapewnia komfort użytkowy.


Technologia przyszłości puka do Twoich drzwi…

Zasada działania
Istotą całego systemu jest to, iż medium grzejnym nie jest woda, lecz czynnik roboczy wykorzystujący zjawisko fizyczne, zachodzące w nieskończoność.

Panel grzewczy systemu FERIS jest zbudowany z dwóch części: kolektora oraz emiterów ciepła. Przez kolektor dolny przepływa woda kotłowa. Oddaje ona ciepło hermetycznie zamkniętemu czynnikowi roboczemu, który paruje już w temperaturze 15°C. Po dostarczeniu ciepłej wody kotłowej do kolektora panelu, następuje wywołanie zjawiska fizycznego(skraplanie pary wodnej wewnątrz panelu i wydobycie się energii cieplnej). Powstała para dynamicznie wypełnia całą przestrzeń części panelu grzewczego, gdzie w wyniku różnicy temperatur następuje kondensacja pary. Czynnik grzewczy, umieszczony w panelach osiąga temperaturę doprowadzonej do niego wody. Drugą część panelu stanowi skraplacz, będący emiterem ciepła. Jest on zbudowany z przewodów rurowych z materiału o dużej przewodności cieplnej. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie równomiernego rozkładu ciepła na powierzchni ściany oraz pełnego wykorzystania dynamiki przemiany fazowej. Powstała wcześniej para skrapla się oddając ciepło na zewnątrz, a skropliny spływają z powrotem do parownika.
Czas całego zjawiska od momentu dostarczenia ciepłej wody kotłowej do kolektora dolnego panelu grzewczego a osiągnięciem przez niego temperatury, jaką posiada woda w systemie centralnego ogrzewania (C.O.), trwa kilka sekund, czyli panel osiąga zadaną temperaturę już po upływie kilku sekund.  Poza tym czynnika roboczego umieszczonego wewnątrz panelu nigdy się nie wymienia ani nie uzupełnia.
Warstwa tynku nakładana na panel staje się integralną częścią ściany grzewczej, która na całej powierzchni ma jednakową temperaturę wypromieniowywaną na pomieszczenie. Bardzo mała pojemność wodna ogrzewania ciepłociągowego umożliwia płynną reakcję systemu na zmieniające się warunki bytowe w pomieszczeniach.

System ogrzewania fazowego zapewnia obniżenie temperatury rzeczywistej, nastawionej na sterowniku do odczuwalnego komfortu cieplnego porównywalnego z innymi systemami grzewczymi o 3-4 °C. To znaczy; gdy na sterowniku ustawimy temperaturę na 18 °C, to będziemy czuli taki komfort cieplny jak w przypadku tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego przy temperaturze powietrza 21-22 °C.


Rozkład temperatury dla pomieszczeń mieszkalnych przy zastosowaniu Systemu FERIS

Ogrzewanie fazowe FERIS daje duże oszczędności energetyczne, wynikające z małej pojemności wodnej układu grzewczego i obniżonej temperatury wody grzewczej. Zaletą systemu FERIS jest duża dynamika układu oraz krótki czas od podniesienia temperatury w układzie grzewczym do jego odczucia w pomieszczeniu. W przypadku wentylacji grawitacyjnej występują mniejsze straty ciepła ze względu na niższą temperaturę powietrza, co nie znaczy, że obniżamy komfort cieplny. Zastosowanie wentylacji z rekuperacją również przyczyni się do obniżenia kosztów eksploatacji.

W skład elementów systemu wchodzą:
– podtynkowy panel grzewczy,
– ścienny panel grzewczy,
– wielofunkcyjny wymiennik FERIS,
– wymiennik kominowy.


Elementy systemu ogrzewania fazowego FERIS

Wielofunkcyjny wymiennik FERIS

Wielofunkcyjne wymienniki ciepła FERIS z wewnętrznymi miedzianymi wymiennikami to produkty, przeznaczone do montażu w budynkach mieszkalnych, hotelach, pensjonatach, pralniach, myjniach samochodowych itp. Są to urządzenia komfortowe, energooszczędne, bezpieczne oraz rentowne w użyciu na długie lata. Stosowane z całym systemem ogrzewania fazowego FERIS dają inwestorowi oszczędności eksploatacyjne w ogrzewaniu pomieszczeń w  porównaniu do innych systemów grzewczych na poziomie 60%.* Wymiennik ten jest opcją systemu FERIS i może być stosowany także z innymi systemami grzewczymi dostępnymi na rynku.          

* po spełnieniu odpowiednich warunków budowlanych

Rolą wymiennika FERIS oprócz gromadzenia energii i spinania źródeł ciepła jest również stabilizacja warunków pracy źródła ciepła bez względu na chwilowe zwiększone zapotrzebowanie na ciepło. Przy zastosowaniu tego wymiennika ciepła jednostki grzewcze pracują wtedy w optymalnych warunkach dla procesu spalania paliwa, ograniczając straty kominowe jak również ilość włączeń pieca/kotła do niezbędnego minimum.

Dzięki nagromadzonej w wymienniku FERIS wodzie o wysokiej temperaturze oraz zastosowaniu wewnętrznego wymiennika ciepła C.W.U., mamy nieograniczona ilość ciepłej wody od 1m/h czyli 16 do 80 litr/min NON STOP, przy jednoczesnym ogrzewaniu budynku. Natomiast C.W.U. jest zawsze świeża i higienicznie czysta, ponieważ jest produkowana w czasie rzeczywistym, na bieżąco. Nie ma występuje tu efekt starzenia się wody, ponieważ nie jest ona gromadzona. Nie występuje również zjawisko rozwoju bakterii Legionella.

Ogrzewanie Fazowe FERIS
poprzez swoją innowacyjność oraz energooszczędność eksploatacyjną jest alternatywą dla powszechnie stosowanych systemów grzewczych oraz ciągle rosnących cen paliw energetycznych. Przedsięwzięcie, związane z zakupem kompletnego systemu, nie jest zwykłym wydatkiem lecz stanowi inwestycję w przyszłość – żaden inny system nie jest w stanie zapewnić tak szybkiej stopy zwrotu inwestycji. Materiał, z którego są wykonane elementy grzewcze, zapewnia długą żywotność systemu oraz dużą skuteczność wymiany ciepła.


Podtynkowe panele Systemu FERIS


Montaż podtynkowych paneli Systemu FERIS


Panele grzewcze Systemu FERIS podczas tynkowania

Panele mogą być obkładane również innymi elementami, ozdobnymi, takimi jak kamień, płytki, granit, marmur itp.


Panele grzewcze instalowane pod ścianą ozdobną z kamienia


Zdjęcie z kamery termowizyjnej na którym widać efekty działania paneli grzewczych na ścianie z kamienia.


Podtynkowe panele grzewcze Systemu FERIS – zdjęcia z kamery termowizyjnej

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM SALONU POD MARKĄ FERIS.
Firma C.D.N. Business Group rozwija sieć sprzedaży i dystrybucji na terenie całej Polski i zaprasza do współpracy podmioty, zainteresowane tworzeniem Salonów (Oddziałów) Firmowych na terenach poszczególnych województw. Sieć sprzedaży FERIS to sieć niezależnych właścicieli punktów dystrybucyjnych w całej Polsce, którzy prowadzą dystrybucję produktu pod marką FERIS. Partnerem może zostać każdy przedsiębiorca / osoba, która posiada środki finansowe niezbędne do rozpoczęcia działalności w obrębie sieci.

System ogrzewania fazowego FERIS jest już montowany w polskich domach oraz są już instalowane kotłownie w oparciu wielofunkcyjny wymiennik FERIS. Dlatego luksus użytkowania, znakomity komfort cieplny oraz alternatywa energooszczędności nie należą już do przyszłości, lecz stanowią realny system, który poprzez przystępną cenę jest dostępny dla każdego inwestora.

Źródło: www.feris.co
 {jcomments on}