Ruszyła sprzedaż mieszkań w Villa Galicja

Rozpoczęto sprzedaż lokali w krakowskim projekcie mieszkaniowym Villa Galicja realizowanym przez austriacką spółkę UBM. Budynek zostanie ukończony w I kwartale 2011 roku. Inwestycja Villa Galicja zlokalizowana przy ulicy Dominikanów będzie składać się z 72 mieszkań.

Villa Galicja to, obok Oazy Kampinos w podwarszawskich Małocicach i Ogrodach Bielańskich pod Wrocławiem, kolejna realizowana obecnie przez UBM inwestycja mieszkaniowa. Czterokondygnacyjny budynek będzie mieścić się zaledwie 4 km od Rynku i 2,5 km od Dworca Głównego. W pobliżu inwestycji kursuje pięć linii autobusowych dziennych oraz dwie linie nocne. Dla poruszających się samochodami, ważny jest fakt bliskości ulicy Lublańskiej oraz fragmentu drogi krajowej 79 łączącej Kraków z Warszawą i Katowicami. Villa Galicja graniczyć będzie z dwuhektarowym parkiem „Zaczarowanej dorożki”, na terenie, którego mieści się plac zabaw, a wkrótce ma powstać boisko, fontanna oraz staw. W okolicach budynku znajdują się także nowoczesne kompleksy biurowe – Rondo Business Park i Quattro Business Park.

Villa Galicja będzie składać się z 72 mieszkań o powierzchni od 32 do 120 m kw.: 30 trzypokojowych 15 dwupokojowych oraz 27 jednopokojowych. Do każdego z mieszkań będzie przynależeć komórka lokatorska. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostanie dodatkowe pomieszczenie w postaci tzw. „wózkowni” na wózki dziecięce, rowery oraz sprzęt sportowy. We wszystkich lokalach wyłącznie ściany zewnętrzne będą ścianami nośnymi, co pozwoli na dowolne aranżowanie przestrzeni zgodnie z życzeniem mieszkańców. Do lokali parterowych przypisane zostaną ogródki (w przypadku niektórych lokali – dwustronne), natomiast do mieszkań na wyższych piętrach przestrzenne balkony. Na ostatnim piętrze znajdą się najwyższe mieszkania. Za sprawą antresol ich wysokość sięgnie 4,5 m. Lekka ażurowa konstrukcja drewnianych schodów oraz wielkie przeszklenia umożliwią również nietypową aranżację przestrzeni, np. ogród zimowy.

Do wykończenia budynku zostaną wykorzystane wyłącznie najwyższej jakości materiały takie jak: drewno, szkło i aluminium. Budynek będzie docieplony wełną mineralną. Mieszkania w Villa Galicja  wyróżnią się także dużą ilością naturalnego światła, za sprawą wysokich na 2, 35 m okien. W części mieszkań, architekci zaprojektowali widne łazienki. Elewacja budynku będzie wykończona piaskowcem, balustrady balkonów – szkłem, natomiast okna mieszkań, gdzie słońce operuje najmocniej zostaną osłonięte eleganckimi drewnianymi roletami. Zasadzony żywopłot o 1,5 m wysokości zastąpi tradycyjne ogrodzenie inwestycji. Poczucie bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców wzmocni monitoring oraz montaż rolet zabezpieczających przed włamaniem w lokalach parterowych.
Obszerne windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, połączą garaż podziemny z  wyższymi kondygnacjami budynku. Dodatkowe miejsca parkingowe przewidziano przed budynkiem, a część z nich zostanie osłonięta wiatą. Do budynku prowadzić będą dwie bramy wjazdowe: od ulicy Kaczary oraz ulicy Dominikanów, która zostanie specjalnie przebudowana przed oddaniem budynku.

Villa Galicja zlokalizowana jest w dzielnicy Prądnik Czerwony. Na jej obszarze znajdują się liczne szkoły podstawowe, przedszkola, szkoły średnie. Niedaleko inwestycji mieści się centrum handlowe – CH Krokus, oraz sklepy Castorama i Obi. W sąsiedztwie odnaleźć można również infrastrukturę sportową, w tym największy kryty aquapark w Polsce – Park Wodny oraz korty tenisowe i boiska.

W sprawie cen mieszkań, deweloper prosi o kontakt z biurem sprzedaży.

Kostrzewa PR

{jcomments on}