Warszawskie inwestycje na wystawie w Krakowie


Od 20 stycznia do 20 lutego 2010 roku w salonie firmowym Sanitec Koło w Krakowie można zobaczyć wystawę projektów warszawskich inwestycji, które mają szansę powstać w najbliższym czasie.

 

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami salon jest nie tylko miejscem, gdzie można obejrzeć i kupić wyposażenie łazienki, ale również wziąć udział w ciekawych spotkaniach i wydarzeniach.

Wystawa „Plany na przyszłość 2009. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” przeznaczona jest nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla wszystkich interesujących się architekturą. Dla osób wrażliwych na piękno i harmonię przestrzeni miejskiej.

Celem wystawy jest pokazanie najlepszych rozwiązań proponowanych przez warszawskie pracownie architektoniczne. Najczęściej są to pomysły uniwersalne, jak w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Jednak znajdziemy tam również koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej i rewitalizację obiektów postindustrialnych.

– Dzięki uprzejmości Centrum Łowicka mamy okazję pokazać mieszkańcom Krakowa dużą część wystawy, która od kilku lat gromadzi w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego tłumy warszawiaków. Jest już tradycją, że obok prac bardzo znanych biur architektonicznych np. APA Kuryłowicz, Jems, APA Wojciechowski, Szaroszyk & Rycerski  czy  Hermanowicz, Rewski Architekci pojawiają się projekty biur, których historia jest znacznie krótsza. Niemniej są to prace bardzo interesujące i dojrzałe np. Płaskowicki i Partnerzy, S.A.M.I. Architekci, Grupa 5  – mówi Adrian Burzyk, Dyrektor ds. obsługi inwestycji i kurator wystawy.
W salonie wystawiono 80 wybranych projektów (na planszach oraz w specjalnej, wielkoformatowej prezentacji multimedialnej) spośród 160 zaprezentowanych wcześniej na wystawie zorganizowanej przez Centrum Łowicka w Warszawie.  

Projekty reprezentują cztery typy inwestycji – Budynki użyteczności publicznej, Stare/Nowe, Przestrzeń Miejska i Budynki Mieszkalne. Organizatorzy wystawy spodziewają się szczególnego zainteresowania modnymi obecnie tematami modernizacji obiektów zabytkowych i pofabrycznych. Należą do nich m.in.  rewitalizacja terenów dawnej fabryki Norblina na Woli, autorstwa pracowni JEMS oraz modernizacja historycznej Działobitni na Żoliborzu, zaproponowana przez pracownię Bulanda – Mucha. Osoby interesujące się urbanistyką zobaczą na wystawie m.in. koncepcję zagospodarowania otoczenia Stadionu Narodowego, rejonu zakładów lniarskich w Żyrardowie oraz nową Saską Kępę.  

Wystawa „Plany na Przyszłość 2009. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” – 20.01. – 20.02.2010 r.

Salon KOŁO – Centrum Witek
ul. Handlowców 13
32-085 Modlniczka k/Krakowa
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek.  10.00 – 20.00
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 11.00 – 18.00

 

Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek. Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.

Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).

Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS

Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box ) / 18.01.10

{jcomments on}