Nowa inwestycja w Szczecinie

Firma SGI Baltis, specjalizująca się w budowie wysokiej jakości biurowców i mieszkań, rozpoczyna realizację nowej inwestycji na terenie Szczecina. Nowoczesny biurowiec o powierzchni 10 000 m2 powstanie przy ulicy Zbożowej. Inwestycja SGI Baltis wpisuje się w plany rozszerzenia centrum miasta o tereny Łasztowni oraz nawiązuje do przedwojennej zabudowy tej dzielnicy. Rozpoczęcie prac planowane jest na maj 2010 roku, a ich zakończenie w ostatnim kwartale 2011.

Przy ulicy Zbożowej w Szczecinie powstanie nowoczesny sześciopiętrowy biurowiec, który swoją elewacją nawiązuje do przedwojennej linii zabudowy ulicy. Biurowiec z widokiem na Starówkę i Zamek Książąt Pomorskich usytuowany będzie nad samą Odrą. Elewacja frontowa będzie posiadać zmienną wysokość zabudowy od 15 do 22 m i nawiązywać ma gabarytami do przedwojennej architektury budynków. Łączna powierzchnia użytkowa biurowca wyniesie 10 000 m2, a swobodne poruszanie się po niej zapewnią 4 piony windowe. Parking dla pracowników biurowca zlokalizowany został na parterze. Wejście do budynku będzie możliwe od frontu oraz z tyłu od strony parkingu.

„W styczniu bieżącego roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac zaplanowane jest na maj. Rozpoczęliśmy również rozmowy z potencjalnymi najemcami budynku”  – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis. „Nowa inwestycja to budowla na skalę europejską, w której wykorzystane zostaną rozwiązania architektoniczne porównywalne z tymi w Hamburgu czy Londynie. SGI Baltis jest pierwszym inwestorem, który rozpoczął inwestycję w rejonie Łasztowni. Wierzymy, że tym samym przyczynimy się do stworzenia z Łasztowni miejsca, które może stać się wizytówką miasta” – dodaje Kawecki.  

Projekt inwestycji opracowany został przez szczecińską pracownię Orłowski, Szymański – Architekci. Inwestycję będzie wyróżniać m.in. możliwość elastycznego dostosowania i podziału powierzchni wewnątrz biurowej w zależności od potrzeb najemcy.

„W projekcie wykorzystaliśmy elementy elewacji, które będą wyglądem nawiązywać do przedwojennego charakteru budynków w Łasztowni. Stąd połączenie m.in. cegły klinkierowej z nowoczesnymi fasadami ze szkła i aluminium oraz bryła budynku wpisująca się w łukową linię ulicy. Usytuowanie budynku umożliwi też odtworzenie dawnej ul. Spichrzowej, która w okresie przedwojennym biegła prostopadle do ul. Zbożowej” – wyjaśnia Marek Orłowski, projektant budynku z pracowni Orłowski, Szymański – Architekci.

SGI Baltis jest firmą specjalizującą się w budowie wysokiej jakości apartamentów, mieszkań i obiektów biurowych. Prowadzi obecnie 9 projektów na terenie całego kraju m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim i Międzyzdrojach. Wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort, SGI Baltis należy do Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., której działalność sięga 1990 r.  W badaniu Hewitt Associates firma otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy 2008 roku. Wielokrotnie  była też nagrodzona w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Kryształowy Deweloper, Kryształowe Apartamenty czy Srebrne Wiertło. Firma została też wyróżniona w ogólnopolskim rankingu najszybciej zwiększających swą wartość przedsiębiorstw – Diamenty Forbesa 2009. SGI Baltis  jest  członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

On Board Public Relations/ 09 lutego 2010

 

{jcomments on}