Sopro sponsorem Regionalnych Mistrzostw Polski Glazurników

W przełomie maja i czerwca odbyły się  Regionalne Mistrzostwa Glazurników organizowane przez Stowarzyszenie Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych, których partnerem była marka Sopro.

Najlepsi glazurnicy z Wielkopolski, Warmii i Mazur oraz Podkarpacia wzięli udział w zawodach organizowanych w Gnieźnie, Olsztynie oraz Przemyślu.

Idea Mistrzostw Polski Glazurników to nowa forma promocji wysokich kompetencji mistrzów glazurnictwa. Każdy z zawodników musi wykazać się wybitnymi umiejętnościami polegającymi na wykonaniu trudnej pracy glazurniczej w ściśle określonym czasie.

„Dobry glazurnik nie jest jedynie rzemieślnikiem lecz artystą”- to słowa, które najczęściej padały z ust szerokiego grona widzów oglądających cuda jakie ze zwykłych płytek tworzyli najlepsi w Polsce glazurnicy.

Tematem pracy glazurników startujących w Gnieźnie było wykonanie logo Gniezna,  w Olsztynie ułożenie mozaiki przedstawiającej samolot zgodnie z przedstawionym uczestnikom wcześniej rysunkiem. Sześcienna kość do gry to temat pracy wykonawców startujących w zawodach w Przemyślu.

W zawodach w Gnieźnie zwyciężyli glazurnicy:
I miejsce: Piotr Jura (Śrem)
II miejsce: Paweł Radziejewski (Śrem)
III miejsce: Waldemar Jackowski (Rawicz)

W zawodach w Olsztynie wygrali:

I miejsce: Paweł Śladowski (Gdańsk)
II miejsce: Cezary Sobociński (Olsztyn)
III miejsce: Piotr Śladowski (Gdańsk)

W zawodach w Przemyślu nagrodzone osoby to:
I miejsce Sebastian Halek  (Przemyśl)
II miejsce Paweł Bobeł ( Rzeszów)
III miejsce: Andrzej Moskal (Krosno)

Dariusz Zalewski, dyrektor marketingu SOPRO: „nie mogło nas zabraknąć wśród profesjonalistów od lat wybierających produkty, którymi pracują bez obawy o efekt końcowy. Cieszy nas to zaufanie, dlatego bez wahania wspieramy przedsięwzięcia jakimi są Regionalne Mistrzostwa wykonawców organizowane przez SGiSRW”.

Oprócz Sopro Mistrzostwa Glazurników wspierają również marki: Selena, Utrament, Ceramika Tubądzin, Rubi oraz Montolith.

Sopro Polska ( www.sopro.pl )
więcej informacji z SOPRO POLSKA (PRESS BOX){jcomments on}