Specjalistyczne masy akrylowe już na półkach sklepowych

Firma Soudal – wiodący na świecie producent pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej – poszerza swoją ofertę uszczelniaczy akrylowych o  LEKKI AKRYL SZPACHLOWY oraz AKRYL DO PŁYT G-K.

Szybkoschnące masy na bazie dyspersji akrylowych, charakteryzujące się znakomitą przyczepnością do podłoży porowatych, dające się szlifować i malować, bezwonne i nieszkodliwe – są powszechnie stosowane podczas prac budowlanych i remontowych zarówno przez domowe złote rączki, jak i przez profesjonalistów. Nowe technologie budowlane, np. suche tynki, stawiają przed materiałami wykończeniowymi coraz wyższe wymagania jakościowe i techniczne. Dlatego w swojej ofercie obok dobrze znanego Akrylu uniwersalnego czy gruboziarnistego Akrylu do tynków strukturalnych Soudal ma również ultra lekki cienkowarstwowy Akryl szpachlowy oraz Akryl do płyt GK – który dzięki swojej zaawansowanej formule daje się bez problemów malować praktycznie każdym rodzajem farby. 

Do „szlifowania” suchej zabudowy – LEKKI AKRYL SZPACHLOWY

Nowy produkt Soudal to idealny środek do szybkiego wypełniania i wyrównywania wszelkich ubytków, łączeń czy rys na tynkach gipsowych i w systemach suchej zabudowy wewnątrz pomieszczeń. Ponieważ pasta szybko się utwardza, nie kurczy się i nie pęka jest idealnym rozwiązaniem w sytuacjach awaryjnych, gdy nie ma czasu na żmudne wielokrotne szpachlowanie i czekanie na wyschnięcie standardowych szpachlówek. Jak zapewnia Andrzej Chromiak, kierownik produktu Soudal, nowy akryl nie zawiera rozpuszczalników, jest bezwonny, nie wchodzi w reakcję z żadnymi materiałami budowlanymi i nie powoduje korozji metali. Stanowi mocny i wygodny w użyciu uszczelniacz, który można stosować nawet bez użycia taśmy antyrysowej.

Nowy LEKKI AKRYL SZPACHLOWY dzięki swojej „mięsistej” konsystencji niezwykle łatwo się nakłada i nie ścieka, tworząc trwałą estetyczną powierzchnię pozbawioną spękań. Po zaledwie 20 minutach od naniesienia, nadaje się do szlifowania  i malowania.  

Dzięki LEKKIEMU AKRYLOWI SZPACHLOWEMU firmy SOUDAL wszelkie ubytki w ścianach lub sufitach, nieestetyczne wkręty oraz łączniki mogą być łatwo i szybko zamaskowane.  W przypadku cienkowarstwowych wyrównań o dużej powierzchni wystarczy tylko na czyste i suche podłoże wycisnąć szpachlę akrylową z kartusza i wyrównać warstwę o grubości     do 2mm szpachelką lub metalową pacą przed utworzeniem się naskórka. A już po 20 minutach, po wyschnięciu utworzy ona estetyczną i jednolitą powłokę, którą można szlifować oraz malować. W przypadku podłoża o dużej chłonności, można je wcześniej zagruntować, używając do tego roztworu przygotowanego z LEKKIEGO AKRYLU SZPACHLOWEGO rozcieńczonego w wodzie – w stosunku 1:2. Wszelkie zabrudzenia czy nadmiar materiału z powierzchni i narzędzi, bezpośrednio po użyciu, łatwo da się usunąć przy pomocy wody.

Na trudne spoiny – AKRYL DO PŁYT G-K
Z myślą o łatwym i skutecznym wypełnianiu spoin dylatacyjnych o znacznej szerokości i głębokości* stworzony został AKRYL DO PŁYT G-K. Jak wszystkie akryle Soudal nowy produkt ma doskonałą przyczepność do wszelkich materiałów porowatych stosowanych w budownictwie oraz drewna i aluminium. Może być stosowany nie tylko jako wypełnienie między płytami gipsowo-kartonowymi, ale także jako uzupełnienie starych spoin akrylowych, np. między ściana a sufitem czy wzdłuż listew maskujących. AKRYL DO PŁYT G-K nie zawiera rozpuszczalników       i wypełniaczy, jest neutralny chemicznie i bezwonny. Daje się doskonale malować, bez ryzyka wystąpienia przebarwień lub deformacji warstwy farby. Nie wchodzi również w żadne reakcje z metalami, a po utwardzeniu jest wodoodporny. Przeznaczony jest do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Plasto-elastyczna masa łatwo daje się nakładać i formować, a co najważniejsze, utrzymuje się w wyznaczonym miejscu bez ściekania.

AKRYL DO PŁYT G-K nakłada się na czyste i suche podłoże. Jeśli zachodzi taka potrzeba, przed nałożeniem masy brzegi spoiny można zabezpieczyć przed zabrudzeniem stosując do tego taśmę maskującą. Po obróbce fugi, taśmę należy natychmiast usunąć. Akryl nakłada się przy pomocy ręcznego lub pneumatycznego pistoletu do uszczelniaczy. Jeszcze przed utworzeniem się naskórka, w ciągu 20 minut od nałożenia, wypełnienie należy wygładzić roztworem mydła. W przypadku spoinowania wyjątkowo chłonnych podłoży można je wcześniej zagruntować, używając do tego AKRYLU DO PŁYT G-K rozcieńczonego z wodą w stosunku 1:2. Bezpośrednio po użyciu, AKRYL DO PŁYT G-K łatwo da się usunąć z narzędzi i podłoża za pomocą wody.

* w przypadku spoinowania szczelin o szerokości powyżej 20mm przy pomocy AKRYLU DO PŁYT G-K, producent doradza kontakt z działem technicznym firmy Soudal

Ceny na półkach (ceny brutto):
LEKKI AKRYL SZPACHLOWY (kartusz 310 ml) – 9-10  zł
AKRYL DO PŁYT G-K (kartusz 310 ml) – 8-9 zł

PEGASUS PR

 

{jcomments on}