System dla komfortu i przyjemności. Zaplanuj wyposażenie swojej kuchni w innowacyjne systemy GROHE

 

Kuchnia to szczególne miejsce w twoim domu: centrum życia rodzinnego i gościnności, miejsce przyrządzania oraz spożywania posiłków. To także miejsce przy projektowaniu którego, design i technikę szczególnie bierze się pod uwagę.

W nowoczesnym stylu  życia kuchnia przejmuje wiele funkcji, jednak jej podstawowa rola to bycie przestrzenią, pomieszczeniem, w którym przygotowuje się dania i napoje. A przy tych czynnościach nie ma nic ważniejszego niż woda. Firma GROHE wprowadza do kuchni nową jakość, oferując dwa innowacyjne systemy kuchenne: system GROHE Blue® , który dostarcza smaczną wodę pitną w trzech wariantach oraz system GROHE Red® , z którego w każdej chwili możemy czerpać wrzątek. Kuchnia w ten sposób staje się swego rodzaju barem wyposażonym w designerską armaturę, serwującym różne rodzaje wody.

Smaczna perspektywa

Ten, kto lubi smaczną, świeżą wodę, pokocha GROHE Blue® .  System ten to możliwość wyboru pomiędzy wodą niegazowaną, lekko gazowaną lub z dużą ilością  bąbelków – a wszystko to za sprawą jednego pokrętła, przy którego odpowiednim  ustawieniu możemy bezpośrednio z baterii kuchennej pobrać filtrowaną lub schłodzoną wodę.  Teraz komfort, jaki oferuje ten system, jest w zasięgu ręki: możemy śmiało zrezygnować z częstych z wypraw do sklepu, nie stracimy czasu na poszukiwanie różnych gatunków wody-od niegazowanej po tę z musującymi bąbelkami. Koniec z dźwiganiem ciężkich butelek z wodą! Teraz każdy rodzaj wody mamy w domu – zależnie od naszej ochoty, gustu członków rodziny czy naszych gości.

Ta intersująca armatura w kuchni przyciągnie wzrok każdego i będzie niczym zaproszenie do dalszej interakcji. Teraz nie pozostaje nic innego, niż napełnić szklankę wodą bezpośrednio z GROHE Blue® . To takie proste! Wodę można serować w dołączonej do zestawu karafce z kryształowego szkła, zaprojektowanej przez studio designu GROHE. Będzie ona wyjątkową ozdobą stołu i przyciągnie uwagę zaproszonych na obiad gości.

Ekologiczna przyjemność

System GROHE Blue® to również wyraz troski o środowisko naturalne.  Ten, kto stara się żyć ekologicznie i zgodnie ze zrównoważonym rozwojem, wraz z systemem GROHE Blue® otrzyma rozsądną formę luksusu. To rozwiązanie pełne komfortu, a jednocześnie odpowiedzialne i świadome jeśli chodzi o środowisko.  Do wyprodukowania jednego litra wody mineralnej, przemysł zużywa ok. siedmiu litrów wody.  Napełnione butelki z wodą często muszą przebyć długą podróż zanim trafią na półkę w sklepie. Wodę GROHE Blue® czerpiemy bezpośrednio z armatury i natychmiast trafia ona stół.

Nowoczesna technologia systemu GROHE Blue®  to jednocześnie bardzo prosta obsługa. Pod blatem kuchennym, pod zlewem montuje się urządzenie chłodzące, filtr oraz saturator, a dotychczasowa tradycyjna  baterię kuchenna wymienia się na tę specjalną GROHE Blue® . Bateria ta posiada dwa wewnętrzne osobne kanaliki: jeden do filtrowanej wody pitnej, drugi do wody użytkowej. W ten sposób oba rodzaje wody nie mają ze sobą styczności.  Za pomocą lewego pokrętła uruchamiamy wodę filtrowaną. Znajdujące się na nim oświetlenie LED w różnych kolorach oznacza możliwość wyboru wody niegazowanej ulu o różnym poziomie nasycenia gazem (niebieski -niegazowana woda, turkusowy – lekko gazowana woda, zielony – woda gazowana)

Wyświetlacz LED na uchwycie baterii wskazuje również, kiedy powinno się wymienić filtr. Filtr  z CO2 znajdziemy w asortymencie GROHE i można go łatwo wymienić bez pomocy instalatora.

Dla „purystów“, którzy piją wyłącznie wodę niegazowaną, GROHE oferuje rozwiązanie:  GROHE Blue® Pure. To system oparty o taką sama technologię filtrów i dostarcza smaczną, filtrowaną  wodę pitną, jednak nie posiada urządzenia chłodzącego oraz saturatora. Niegazowaną wodę z systemu  GROHE Blue®  można oczywiście wykorzystywać tez do gotowania kawy, herbaty, dzięki czemu zyskają one lepszy smak. Dzięki niskiej zawartości wapnia w wodzie, urządzenie takie jak ekspresy do kawy są mniej narażone na awarie. To naprawdę idealny system, dla wszystkich wrażliwych smakoszy.

Przeciwieństwa się przyciągają

Jeszcze więcej wydajności, wygody i przyjemności da nam korzystanie z dwóch systemów: kombinacji  GROHE Blue®  z GROHE Red® – dlatego, ze wrzątek używane jest w kuchni niemal tak często jak zimna woda. Chodzi nie tylko o przyrządzanie gorących napojów, ale też gotowanie jajek, blanszowanie warzyw, sterylizację niemowlęcych butelek lub mycie tłustych patelni i garnków. Przy każdej z tych czynności musimy zagotowywać wodę, a to kosztuje czas i energię. Rozwiązaniem jest  system GROHE Red® , który dostarcza nam wrzątek prosto z baterii kuchennej, eliminując tym samym czas oczekiwania. Zależnie od wielkości bojlera, do dyspozycji mamy od 3 do 6 litrów wrzątku. GROHE Red® udowadnia, że wygoda i ochrona środowiska nie muszą się wzajemnie wykluczać. Inaczej niż w przypadku gotowania wody w czajniku lub na kuchence dzięki naszej innowacyjności możesz ogrzać tylko tyle wody, ile potrzebujesz. To oszczędza wodę i energię. To bardzo nowoczesny sposób gotowania – dający dużo radości i niewymagający dużego nakładu czasu.

Dotykanie dozwolone

W przypadku GROHE Red® kwestia bezpieczeństwa jest priorytetowa.  Technologia GROHE CoolTouch® chroni baterie przed nagrzaniem tak dobrze, że możesz go dotykać bez najmniejszego ryzyka poparzenia. Jest bezpieczny nawet dla tych małych dziecięcych rączek dotykających czasem rzeczy, których nie powinny dotykać. Nasi inżynierowie znaleźli rozwiązanie, aby poradzić sobie z ciekawością dziecka i roztargnieniem dorosłego. Dodatkowo blokada ChildLock nie wyklucza całkowicie możliwości poparzenia wodą o temperaturze 100 ° C , ale czyni to praktycznie niemożliwym: aby odkręcić wrzątek trzeba najpierw pociągnąć i dopiero potem przekręcić lewy uchwyt.

System przyjazny dziecku został niezależnie przetestowany oraz uzyskał certyfikat. W ten sposób zarówno duzi, jak i mali goście są mile widziani w kuchni.

Nie tyko chcemy uczynić twoje życie wygodniejszym, lecz także powiększamy przestrzeń w kuchni, abyś mógł cieszyć się tym życiem: Grohe Red™ składa się jedynie z mocowania i bojlera, który może być podłączony do standardowego zlewu w nie rzucającym się w oczy miejscu i nie zajmując wiele przestrzeni. Czajniki i garnki odchodzą w przeszłość. Instalując GROHE Red® Duo możesz korzystać z użytkowej wody zmieszanej zimnej i ciepłej wody oraz z wrzątku – w każdej chwili!

GROHE Blue® oraz GROHE Red® – razem stanowią zespół nie do pobicia w twojej kuchni, dając ci pełnię luksusu codziennie.

Grohe Polska
więcej informacji (PRESS BOX)  {jcomments on}