Szczelna wentylacja – akryl do kanałów wentylacyjnych firmy Den Braven

Zapewnienie odpowiedniej szczelności kanałom wentylacyjnym, pozwalające zachować optymalną cyrkulację powietrza w instalacji, jest rzeczą równie ważną co trudną. Zastosowany uszczelniacz nie tylko musi spełniać wysokie standardy higieniczne, ale również posiadać odpowiednią przyczepność i elastyczność zapewniającą trwałość wykonanych połączeń. Akryl do kanałów firmy Den Braven dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzi się w tego typu zastosowaniach.

Instalacja wentylacyjna lub klimatyzacyjna jest wyjątkowo ważna nie tylko z punktu widzenia naszego komfortu ale i zdrowia. Dlatego też niezwykle istotną rzeczą jest, by jej działanie nie było zakłócone przez nieszczelności kanałów. Pomoże nam w tym akryl do kanałów wentylacyjnych firmy Den Braven.

 Wentylacja pod ochroną

Akryl do kanałów wentylacyjnych firmy Den Braven jest plastyczno-elastycznym kitem na bazie  wodnej dyspersji akrylowej. Cechuje go doskonała przyczepność do aluminium, stali nierdzewnej, stali emaliowanej, blachy ocynkowanej czy w końcu tworzyw sztucznych, dzięki czemu bardzo dobrze nadaje się on do uszczelnień kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz do wypełniania szczelin pomiędzy elementami wentylacyjnymi a materiałami budowlanymi. Akryl do kanałów wentylacyjnych firmy Den Braven idealnie sprawdza się również w miejscach, gdzie mogą wystąpić delikatne naprężenia lub drgania. Dzięki zachowaniu długotrwałej elastyczności nie będzie on bowiem z czasem pękać, co mogłoby prowadzić do rozszczelnienia całej instalacji.  Dodatkowo, jego skład wzbogacono o środek grzybobójczy, dzięki czemu nie tylko jest odporny na grzyby i pleśnie, ale również zapobiega ich rozwojowi w miejscu wykonania spoiny. Jest to o tyle istotne, że organizmy tego typu (jak na przykład strzępki pleśni) mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, a ich obecność w kanałach wentylacyjnych sprzyja ich rozprzestrzenianiu się po całym budynku. Co więcej, Akryl ten nie zawiera rozpuszczalników oraz jest prawie bezwonny, dzięki czemu jest nie tylko bezpieczny ale i nie powoduje dyskomfortu, nawet zaraz po aplikacji.

Bezpieczeństwo i estetyka

Akryl do kanałów wentylacyjnych firmy Den Braven jest bezpieczny nie tylko dla ludzi (o czym świadczy pozytywna ocena higieniczna wydana przez PZH), ale również dla materiałów, z których wykonano kanały. Jego neutralny chemicznie skład sprawia, że nie powoduje on przebarwień ani korozji metalu, dzięki czemu może być stosowany nawet w przypadku delikatnych materiałów, bez ryzyka spowodowania szybkiej ich degradacji i konieczności wymiany. Dodatkowo, akryl do kanałów wentylacyjnych Den Braven charakteryzuje się pełną malowalnością, a dzięki dużej tolerancji temperaturowej (od -25 do aż 75 stopni Celsjusza) można go z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Zapewnienie instalacji klimatyzacyjnej lub wentylacyjnej odpowiedniego stopnia szczelności wymaga środka, który nie tylko skutecznie zabezpieczy ją przed rozszczelnieniem ale również przed działaniem grzybów czy pleśni. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, akryl do kanałów wentylacyjnych firmy Den Braven zapewni naszej instalacji szczelność, a nam komfort i bezpieczeństwo, którego oczekujemy.

Den Braven Akryl do kanałów wentylacyjnych, kartusz 310 ml, cena detaliczna brutto – 9,52 zł
www.denbraven.pl

Den Braven East {jcomments on}