Targi Budowa Remont Dom i Wnętrze

W dniach w dniach 16-17 października br. na warszawskim Torwarze odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Targów Budowa Remont Dom i Wnętrze kierowana do budujących i remontujących dom lub mieszkanie, a także do wszystkich poszukujących oryginalnych rozwiązań aranżacji wnętrz.

Jesienna edycja Targów poświęcona będzie kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Wystawią się także usługodawcy: firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz, firmy budujące domy na zamówienie, pracownie projektowania architektonicznego, wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów. Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobu montażu, obsługi i konserwacji.

 

Szczególnej uwadze polecamy obszerny dział Budowa, w którym zaprezentowane będą: drewniane, prefabrykowane, energooszczędne domy modułowe fińskiej marki Jukka-talo o wyjątkowym, fińskim design’ie, a także ekologiczne i energooszczędne fińskie domy Finndomo z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz kominkami nowej generacji Linnatuli. Swoją ofertę przedstawią również firmy budujące domy w ramach Programu „Rodzina na swoim” według projektów renomowanych biur architektonicznych m.in.: MTM Styl, Archipelag czy Lipińscy. Będzie można zapoznać się także z domami budowanymi – z bala czterostronnie struganego lub bala okrągłego – starą, sprawdzoną techniką łączenia bali na zacięcia węgłowe lub jaskółczy ogon. Zaprezentowane zostaną też domy z bali drewnianych klejonych oraz w technologii szkieletowej i murowej, energooszczędne domy gotowe z zewnętrzną przegrodą pionową Thermowand, w których szkieletową konstrukcję ściany (szkielet ryglowo-słupowy) wypełnia izolacja cieplna, a konstrukcja jest obustronnie stężona płytami wiórowymi. Zainteresowani znajdą tu bogatą ofertę producentów pokryć dachowych, w tym nowoczesne pokrycia łupkowe (technika wykonania krycia: staroniemieckie, łuskowe, uniwersalne, prostokątne podwójne i dzikie). Łupek we wszystkich „dachowych” stylach krycia można wykorzystać na elewacje. Będą rekomendowane ponadto elastyczne płytki elewacyjne mające zastosowanie jako warstwa wykończeniowa ścian zewnętrznych, przy renowacji starych elewacji i rustykalnym wykończeniu ścian wewnętrznych, w tym nowość na rynku wzór Stara Cegła, którego cechą są nierówne krawędzie płytek, grubsza struktura oraz faktura imitująca zmurszałą cegłę z delikatnym ciemnym cieniem. Dla poszukujących niebanalnych detali architektonicznych do budowy domu godne polecenia będą pokazywane na targach aluminiowe i kute: balustrady balkonowe i na tarasy, kraty, bramy wjazdowe i furtki oraz ogrodzenia.

 

W dziale Wnętrze można będzie zapoznać się m.in.: z bogatą ofertą producentów podłóg z drewna krajowego (podłogi dębowe lite, stylizowane podłogi dębowe czy impregnowane naturalnie schnącym olejem) oraz importowanych parkietów egzotycznych. Ci, dla których dobór właściwego oświetlenia wnętrza jest wyzwaniem znajdą tu nowoczesne oświetlenie: łazienkowe, kuchenne i ogrodowe. Zaś wymagający klienci na targach będą mieli możliwość indywidualnie zaprojektować i zamówić w atrakcyjnej cenie funkcjonalne meble kuchenne na wymiar z drewna litego (gatunki krajowe i egzotyczne), z płyt wiórowych w okleinie naturalnej i sztucznej, czy z płyt MDF powlekanych kilkoma warstwami lakieru (matowe, półmatowe i z połyskiem).

 

Poza tym w targowych stoiskach można będzie uzyskać bezpłatne porady dotyczące: montażu oraz wyboru drzwi i okien, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych (z konglomeratu, PCV i drewna), klimatyzacji i wentylacji (wentylacja mechaniczna, centrale rekuperacyjne), kotłów gazowych i olejowych, malowania ścian i sufitów, materiałów na ściany i stropy, ocieplania ścian, dachów i stropów, ogrzewania podłogowego, rozwiązań energooszczędnych i audytu energetycznego czy zapraw do murowania i klejenia.

 

W programie imprez towarzyszących nie zabraknie dużej dawki wiedzy z dziedziny architektury krajobrazu (projektowanie i zakładanie ogrodu) czy parkieciarstwa (dobór materiałów na podłogi z drewna, sposoby konserwacji, zasady łączenia na jednej powierzchni podłogi drewnianej z terakotą, korkiem czy kamieniem).

 

Targom towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny. Goście targów uczestniczyć będą w prelekcjach poświęconych m.in.: etapom prac wykończeniowych w mieszkaniu i domu, najważniejszym zasadom budowy kominka czy rozwiązaniom funkcjonalnym ze szczególnym uwzględnieniem kosztów użytych materiałów.

 

Targi odbywają się pod patronatem najwyższych władz resortowych oraz uznanych organizacji i stowarzyszeń branży. Impreza promowana jest we wnętrzarskich magazynach Wydawnictwa Murator, takich jak: „M jak mieszkanie”, „Moje mieszkanie”, „Dobre Wnętrze” a także „Murator” oraz „Zbuduj Dom” również w serwisach: muratordom.pl, urzadzamy.pl oraz muratorplus.pl i zumi.pl, a także w radiu VOX FM i TVP Info. Jednocześnie Targi promowane są na łamach prasy codziennej o najwyższym wskaźniku CCS na Mazowszu w rankingu prasy codziennej wykonywanym przez Polskie Badania Czytelnictwa, tj. Gazecie Wyborczej, bezpłatnym dzienniku Metro czy gazecie Dziennik Gazeta Prawna. Sponsorem kampanii radiowej Targów jest firma Kowalczyk Materiały Budowlane.

 

Zapraszamy, Warszawa – Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Ogólnopolskie Targi Budowlane Budowa Remont Dom i Wnętrze

16-17 października 2010 roku

 

Osoby z widoczną niepełnosprawnością wchodzą w towarzystwie opiekuna na teren targów bez konieczności zakupu biletu wstępu. Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Udział w seminariach za okazaniem biletu/karnetu wstępu na targi.

Murator EXPO

{jcomments on}