Umywalki blatowe dają nowe możliwości aranżacji łazienki

Wybór umywalki to dziś nie tylko decyzja o jej rozmiarze czy kształcie. Liczy się także sposób montażu – wiele umywalek marki KOŁO może być stawianych, wpuszczanych lub montowanych pod blatem. Wszystko to sprawi, że łazienka będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Dobrze dobrana umywalka to ważny element aranżacji nowoczesnej łazienki. Szeroki wybór form i rozmiarów oraz zróżnicowana stylistyka sprawiają, że umywalki nie są już tylko elementem wyposażenia, ale coraz częściej stają się centralnym punktem wystroju wnętrza. Obok popularnych umywalek mocowanych do ściany sporym zainteresowaniem cieszą się modele wpuszczane w blat, których górna krawędź wystaje ponad jego powierzchnię, a także eleganckie misy montowane na blacie lub pod nim. Różnorodność form i kształtów sprawia, że harmonijnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, jak i stanowią ciekawy akcent przy bardziej tradycyjnych aranżacjach.

Spośród umywalek stawianych na blat do wyboru mamy eleganckie, prostokątne umywalki z serii QUATTRO lub TWINS, lub subtelne modele o opływowych kształtach, jak umywalki z linii EGO i OVUM zaprojektowane przez światowej sławy designera Antonio Citterio. Produkty z obu linii montować można zarówno na szafkach jak i blatach z serii mebli łazienkowych EGO/OVUM by Antonio Citterio. Jeśli chcemy w szczególny sposób zaakcentować miejsce do mycia, warto rozważyć montaż ceramiki o bardziej masywnej bryle, jak umywalki stawiane na blat z serii COCKTAIL, która oferuje aż cztery różne kształty, których elementem wspólnym jest charakterystyczny rant umywalek.

Umywalki COCKTAIL występują również w wersji wpuszczanej w blat, gdzie ponad blatem widoczny jest tylko ich charakterystyczny kołnierz. Dla miłośników tradycyjnych form KOŁO oferuje szereg umywalek wpuszczanych w blat o kształtach organicznych i geometrycznych, także w różnych wielkościach, jak VERONE, SCARLET, PRIMO, NOVA TOP czy NOVA. Doskonale komponują się one z klasycznie eleganckimi wnętrzami, w których liczy się szlachetna prostota.Innym rozwiązaniem jest zastosowanie umywalek podblatowych, które w całości montowane są pod blatem. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwość utrzymania czystości na blacie. Tutaj także mamy do wyboru misy owalne dostępne w rodzinie produktów NOVA TOP. Bardziej nowoczesne w formie są podblatowe umywalki z rodziny umywalek STYLE, w której znajdziemy misy prostokątne o delikatnie zaokrąglonych rogach.

„Umywalki stawiane na blat, wpuszczane i podblatowe są ciekawym rozwiązaniem, które stanowi odpowiedź na potrzeby osób poszukujących niestandardowych pomysłów w dziedzinie aranżacji łazienek. Doskonale komponują się one z różnego typu blatami i meblami. Pasują zarówno do ciepłych wnętrz wykończonych drewnem, jak i surowych, kamiennych i ceramicznych powierzchni. Różnorodność dostępnych form i kształtów sprawia, że bez problemu dobierzemy bryłę idealnie pasującą do wnętrza naszej łazienki bez względu na styl, w jakim ją urządzamy” mówi Aleksandra Kubiak – Menedżer Produktu ds. Ceramiki z Sanitec KOŁO.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box ) {jcomments on}