Villa Galicja w Krakowie kolejną inwestycją UBM

Nowoczesny budynek Villa Galicja jest trzecim realizowanym obecnie przez spółkę UBM projektem mieszkaniowym. Budowa 72 mieszkań rozpocznie się w I kwartale 2010 i zostanie ukończona rok później.

Czterokondygnacyjny budynek Villa Galicja (w kształcie litery C) będzie realizowany przy ulicy Dominikanów, w spokojnej i zielonej krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony, zaledwie 4 km od zabytkowego Starego Miasta. Komunikację z Centrum oraz innymi dzielnicami Krakowa zapewni łącznie pięć linii autobusowych. W bliskiej odległości znajduje się także trasa wylotowa w kierunku Warszawy. Od strony północno-wschodniej Villa Galicja graniczyć będzie z zabytkowym parkiem „Zaczarowanej dorożki” – dwu hektarowym terenem zieleni o bogatej historii. W parku znajduje się plac zabaw, jednak plany inwestycyjne obejmują jego rozbudowę o boisko, fontannę a także staw. Niedaleko inwestycji przebiega Trasa Turystyczno-Kulturowa Prądnika Czerwonego, prezentująca liczne obiekty zabytkowe miasta.

Villa Galicja w Krakowie kolejną inwestycją UBM

Na budynek Villa Galicja składać się będzie 72 jedno -, dwu- i trzypokojowych lokali o powierzchni od 32 do 120 m kw. Do jego wykonania zostaną użyte najwyższej jakości materiały, takie jak: drewno, szkło i aluminium. Teren inwestycji będzie ogrodzony i monitorowany. Dodatkowe poczucie bezpieczeństwa zapewni obecność Posterunku Policji w odległości kilometra. Do budynku przynależeć będzie garaż podziemny, skąd za pomocą windy będzie można dostać się na dowolne piętro inwestycji. Dodatkowe miejsca postojowe znajdować się będą przed budynkiem, przy czym część z nich zostanie osłonięta wiatą. Do Villa Galicja prowadzić będą dwie bramy wjazdowe, co zagwarantuje mniejszy ruch, a tym samym większe bezpieczeństwo na terenie obiektu.

Do każdego lokalu parterowego przypisany będzie ogródek, natomiast mieszkania na kondygnacjach I-III będą posiadać przestrzenne balkony. W lokalach na najwyższych piętrach zaprojektowano niezwykle ciekawe w adaptacji antresole, prowadzące na tarasy o powierzchni nawet do 74 m kw.

W dzielnicy Prądnik Czerwony znajdują się liczne Zespoły Szkół (szkoły podstawowe, gimnazja i licea) , a także 8 przedszkoli. W pobliżu budynku Villa Galicja zlokalizowane są centra handlowe – CH Krokus, Castorama i Obi, a także supermarket Alma. Nieopodal mieszczą się obiekty rekreacyjne, w tym największy kryty aquapark w Polsce – Park Wodny, korty tenisowe i boiska oraz kompleks kinowy Multikino.

Firma UBM działa na polskim rynku od 1993 roku. Projektuje i realizuje duże i prestiżowe inwestycje. Wśród nich zarówno projekty biurowe – m. in. największy park biznesu w Polsce – Poleczki Business Park, jak i mieszkaniowe – ekologiczne osiedle Oaza Kampinos w pobliżu Warszawy oraz Ogrody Bielańskie we Wrocławiu. W swoim portfolio posiada również inwestycje hotelowe: w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

UBM

 

{jcomments on}