W parze z prysznicem – baterie podtynkowe
WspĂłĹczesna Ĺazienka to nie tylko miejsce, w ktĂłrym bierzemy prysznic, zaĹźywamy kÄ pieli i przeprowadzamy zabiegi pielÄgnacyjne. Jej funkcja uĹźytkowa czÄsto koresponduje z walorami estetycznymi. Ĺazienka ma byÄ nie tylko praktyczna, ale i znakomicie zaprojektowana, modna i spĂłjna stylistycznie. Najnowsze trendy nie utoĹźsamiajÄ jednak luksusu i elegancji z przepychem barokowych zdobieĹ. WrÄcz przeciwnie â krĂłluje minimalizm, ktĂłry najkrĂłcej moĹźna zdefiniowaÄ stwierdzeniem âmniej znaczy lepiejâ. A to âmniejâ odnosi siÄ zarĂłwno do liczby ozdĂłb, jak i kolorĂłw, materiaĹĂłw i wszelkich widocznych elementĂłw. Minimalizm co do zasady wpisuje siÄ w najmodniejsze style aranĹźacyjne â industrialny i skandynawski.
DoskonaĹÄ propozycjÄ do minimalistycznego wnÄtrza jest armatura montowana podtynkowo, w ktĂłrej caĹy mechanizm doprowadzajÄ cy wodÄ znajduje siÄ w Ĺcianie, na ktĂłrej widzimy jedynie dĹşwigniÄ regulatora ciepĹej i zimnej wody oraz rozetÄ maskujÄ cÄ . Poza walorami estetycznymi wyposaĹźenie takie ma szereg innych zalet: pomieszczenie zyskuje na przestrzeni i wraĹźeniu przestronnoĹci, najtrudniejsze do utrzymania w czystoĹci fragmenty instalacji sÄ schowane pod tynkiem, a uchwyty regulujÄ ce nie muszÄ znajdowaÄ siÄ tuĹź przy wylewce, jak w przypadku baterii tradycyjnej. OczywiĹcie naleĹźy tez liczyÄ siÄ z pewnymi wadami tego rozwiÄ zania. Zestawy podtynkowe sÄ nieco droĹźsze, ich montaĹź jest trudniejszy i bardziej czasochĹonny, a przede wszystkim wymaga powaĹźnej ingerencji w strukturÄ Ĺciany, wiÄc jest to propozycja dla osĂłb urzÄ dzajÄ cych nowe wnÄtrze lub robiÄ cych gruntowny remont. Usuwanie ewentualnych awarii teĹź jest bardziej skomplikowane, warto wiÄc zainwestowaÄ w produkty najwyĹźszej jakoĹci.
Baterie podtynkowe najczÄĹciej wystÄpujÄ w parze z prysznicem. We wzorcowo urzÄ dzonej industrialnej Ĺazience Ĺwietnie wyglÄ da model Fiesta marki Ferro o oszczÄdnym designie, z charakterystycznÄ cienkÄ rÄ czkÄ , przywodzÄ cÄ na myĹl uchwyty, jakie spotykamy w obiektach przemysĹowych.
Dwufunkcyjna bateria Algeo o pĹaskiej, dobrze ukĹadajÄ cej siÄ w dĹoni rÄ czce rĂłwnie atrakcyjnie prezentuje siÄ w bardzo nowoczesnym wnÄtrzu na tle ciemnej mozaiki, jak i w otoczeniu jasnych pĹytek, w bardziej skandynawskim klimacie. Dyskretne zewnÄtrzne elementy armatury pozwalajÄ takĹźe na swobodne zmiany stylu bez koniecznoĹci powaĹźnego remontu i ponoszenia duĹźych kosztĂłw. JeĹźeli fabryczne oĹwietlenie zamienimy na okazaĹy krysztaĹowy Ĺźyrandol i wprowadzimy do wnÄtrza stylowe, kunsztownie rzeĹşbione mebelki oraz zĹocone dodatki, otrzymamy wytwornÄ ĹazienkÄ w stylu retro.
Baterie podtynkowe wystÄpujÄ rĂłwnieĹź w wersji wannowo-natryskowej, pozwalajÄ cej na napeĹnienie wanny wodÄ oraz skorzystanie z prysznica.
Innym rozwiÄ zaniem sÄ BOXY z bateriami podtynkowymi jedno i dwufunkcyjnymi. Te praktyczne urzÄ dzenia posiadajÄ gĹowice ceramiczne oraz regulowanÄ gĹÄbokoĹÄ montaĹźu. W zestawach znajdziemy do wyboru 4 rodzaje uchwytĂłw i 4 rodzaje ksztaĹtĂłw maskownic oraz komplet elementĂłw do montaĹźu. Eleganckie uchwyty baterii z kolekcji Metalia 56 i 57 oraz Capri i Padwa pokryte chromem tworzÄ atrakcyjne poĹÄ czenia z owalnymi, kwadratowymi, elipsowatymi i trapezowymi formami maskownic. BOXY moĹźna w Ĺatwy i szybki sposĂłb zamontowaÄ zarĂłwno do Ĺcian gipsowo-kartonowych, jak i murowanych. Róşnorodne, bogate wzornictwo i walory funkcjonalne czyniÄ z zestawĂłw rozwiÄ zania niezwykle estetyczne i praktyczne do kaĹźdej nowoczesnej Ĺazienki.
Baterie TIGA i ALBA naleĹźÄ ce do rodziny VerdeLine pozwalajÄ na znaczÄ ce oszczÄdnoĹci, siÄgajÄ ce 50 procent, poprzez ograniczenie iloĹci wypĹywajÄ cej wody. W trosce o zasoby tego surowca oraz wĹasne finanse warto wiÄc zwrĂłciÄ uwagÄ na te nowoczesne, dwufunkcyjne baterie wyposaĹźone w ergonomiczne rÄ czki o designie bazujÄ cym na formie prostokÄ ta z Ĺagodnymi zaokrÄ gleniami.
ZdjÄcia przedstawiajÄ armaturÄ marki Ferro.
FERRO
press box