W „Platinium Business Park” Warbud buduje kolejny biurowiec

GTC Satellite Sp. z o.o. zleciła Warbud SA generalne wykonawstwo czwartego biurowca w kompleksie Platinium Business Park przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Kontrakt obejmuje budowę obiektu, wykonanie przyłączy i robót zewnętrznych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Prace, których wartość oszacowano na ok. 16 mln EUR, zakończą się w II kwartale 2011 r. Umowa została zawarta 17 maja 2010 r.

Platinium IV to nowoczesny obiekt biurowy z trzypoziomowym garażem podziemnym oraz punktami usługowymi na parterze i pierwszym piętrze. Budynek nawiązuje do ogólnych założeń architektoniczno – urbanistycznych przyjętych w koncepcji Platinium Business Park. Część podziemna zostanie wykonana w technologii ścian szczelinowych. Na parterze budynku zlokalizowany został hall główny wejściowy o wysokości dwóch kondygnacji, połączony z hallem windowym.

Przestrzeń biurowa została zaprojektowana jako biura typu „open space”, z możliwością podziału na mniejsze jednostki. Powierzchnia biurowa może funkcjonować także jako biuro jednoprzestrzenne, zajmujące całą kondygnację.
Komunikacja pionowa w budynkach odbywać się będzie poprzez 2 klatki schodowe oraz 5 wind osobowych. W pomieszczeniach biurowych zostanie wykonana mechaniczna wentylacja nawiewno – wywiewna. Fasada obiektu składać się będzie z aluminiowego systemu ściany osłonowej słupowo – ryglowej. Autorem projektu jest pracownia 5 Sp. z o.o. z Warszawy.

Powierzchnia całkowita: 26 000 m2
Powierzchnia zabudowy: 1 600 00 m2
Kubatura (brutto): 10 8000 m3
Liczba kondygnacji nadziemnych: 12
Liczba kondygnacji podziemnych: 3

WARBUD

 

{jcomments on}