Internauto, oddaj głos! Wybierz „Projekt Łazienki 2010”


Sanitec KOŁO oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają Internautów do oceniania prac zgłoszonych do konkursu „Projekt Łazienki 2010”. Głosy na najlepsze projekty koncepcyjne nadwiślańskich toalet publicznych można oddawać od 1 do 10 czerwca 2010 r. za pośrednictwem strony www.konkurskolo.pl .

 

W internetowej części konkursu będą oceniane prace tych uczestników, którzy przesłali wcześniej plansze projektowe na adres organizatora. Termin zamieszczania prac na stronie konkursowej minie 31 maja 2010 r. o godzinie 24.00. Od tego momentu do 10 czerwca głos będzie należał do Internautów. Za najlepszą ich zdaniem propozycję projektant otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. złotych.

Wysoki stopień trudności
Tegoroczne zadanie konkursowe nie należało do łatwych. Sanitariat powinien harmonijnie wpisać się w krajobraz praskiego brzegu Wisły, nieopodal powstającego Stadionu Narodowego. Zgodnie z wymogami regulaminowymi w projektach należało uwzględnić program wewnętrzny (toaletę damską, męską i dla osób niepełnosprawnych) oraz zewnętrzny (natryski i przebieralnie towarzyszące nadwiślańskim plażom). Autorzy prac musieli także pamiętać o zabezpieczeniu sanitariatu przed wezbranymi wodami Wisły, gdyż ma on powstać w obszarze tzw. zalewowym.

– Stopień trudności tegorocznego zadania konkursowego był bardzo wysoki, dlatego byliśmy ciekawi, jak poradzą sobie projektanci. Nadesłane propozycje toalet publicznych zaskoczyły nas walorami funkcjonalnymi oraz niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Prezentują bardzo wysoki poziom. Zachęcam do zapoznania się z projektami na stronie konkursowej i głosowania na najlepszy. Oddajemy prace pod ocenę Internautów, gdyż zależy nam na poznaniu opinii potencjalnych użytkowników sanitariatu – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Sanitec KOŁO.

Wręczenie Grand Prix, wyróżnień I, II, III stopnia oraz wyróżnienia Internautów odbędzie się 15 czerwca 2010 r. Po Gali Finałowej zwycięskie prace będzie można oglądać na stronie konkursowej. Tam też znajdują się najlepsze projekty z ubiegłych lat. To już XII edycja „Projektu Łazienki” – konkursu organizowanego przez firmę Sanitec KOŁO. Dzięki inicjatywie firmy powstały projekty toalet m.in. na Dworcu Centralnym w Warszawie, w Tatrzańskim Parku Narodowym i w Kazimierzu Dolnym.

Patroni medialni konkursu „Projekt Łazienki 2010”:
Antyradio, Architektura i Biznes, Archivolta, dobrzemieszkaj.pl, FTA – Fundacja Twórców Architektury, Gazeta Wyborcza, Łazienka, SARP Komunikat, Świat Architektury, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Wnętrza Publiczne, www.architekci.pl, Zawód: Architekt.

www.konkurskolo.pl ,
www.kolo.com.pl

Kontakt dla mediów:
Sanitec Koło:
Jacek Ciszewski – Kierownik PR
505.199.368,

jacek.ciszewski@kolo.com.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Wojciech Choina – Sekretarz konkursu
505.199.118,

wojciech.choina@kolo.com.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Urząd m. st. Warszawy
Agnieszka Kłąb – Wydział Prasowy
519.066.077,

aklab@um.warszawa.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Agencja PR – E.C.H.O. Communications
Jolanta Jamioł – PR Manager
609.552.654,

jolanta.jamiol@echopr.pl

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach  regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.
Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE  są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).
Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrody i wyróżnienia „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2010, medal Przyjaciel Integracji, tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną oraz tytuł Firma Bliska Środowisku 2009.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )

 

{jcomments on}