Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody jest dobrą okazją, by pochylić się nad problemami, jakie dotyczą tego ważnego tematu. Z jednej strony wydaje się bowiem, że wody na naszej planecie jest aż nadto. Wystarczy spojrzeć na bezkresne oceany. Tyle że jest to woda słona – idealna dla ryb, a nawet pływających ssaków, lecz mało przydatna dla człowieka. Z drugiej strony coraz trudniej o wodę czystą, nadającą się do konsumpcji i w ogóle niezbędną w gospodarstwach domowych. Rosną więc koszty jej pozyskania i coraz częściej pojawia się widmo oszczędności.

W tej sytuacji niebagatelną rolę mają do odegrania urządzenia AGD, które powstają wskutek wrażliwości ekologicznej podyktowanej troską o lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów. Jednostkowe zmniejszenie zużycia wody spotęgowane przez liczbę użytkowników może dać pożądany efekt i doprowadzić do racjonalnej gospodarki, gdzie ograniczone zasoby będą lepiej wykorzystywane.

Troska Amiki o naturalne środowisko człowieka znalazła swoje odbicie w najnowszych generacjach sprzętu nastawionych na oszczędności. Oszczędne pranie to domena nowej linii pralek NavigatorX wyposażonych w Aqua Jet. To innowacyjny system dodatkowego obiegu wody, jaka razem z detergentem jest pobierana z dołu bębna, transportowana do góry, a następnie z powrotem trafia do bębna przez dwie dysze. Dzięki lepszemu wymieszaniu wody z detergentem system Aqua Jet podnosi skuteczność prania. Lepsze pranie prowadzi oczywiście do mniejszego zużycia wody.

Na znaczące ograniczenie zużycia wody podczas prania w urządzeniach Amiki mają również wpływ innowacyjne programy. Nowe linie sprzętu posiadają ich aż kilkanaście, w tym oczywiście te, które powstały wskutek dbałości o ekologię i z zamiarem osiągnięcia istotnych oszczędności. We wspomnianych pralkach NavigatorX do takich programów należą np. Pranie Codzienne oraz Pranie Super Krótkie.

Pranie Codzienne to unikalny program, który w ciągu zaledwie 60 minut wypierze do czysta nawet mocno zabrudzoną odzież w temperaturze 60°. Program Super Krótkie natomiast to najkrótszy z programów prania dostępny w pralkach Amica i jeden z najkrótszych na rynku. Pralka w niedługim czasie wypierze lekko zabrudzoną odzież, gwarantując jej odświeżenie i komfort w noszeniu jak po pełnowymiarowym cyklu prania.

Programom tego typu, ale także wszystkim pozostałym, towarzyszy funkcja Tryb szybki, która skraca całkowity czas prania, jednocześnie zmniejszając zużycie wody. Włączenie tej funkcji jest szczególnie zalecane przy praniu słabo zabrudzonej odzieży.

Tak więc niskie i efektywne zużycie wody w czasie każdego cyklu prania w urządzeniach NavigatorX przesądza o wyjątkowości nowej linii pralek. Jest to namacalny wyraz troski Amiki o naturalne środowisko – nie tylko od święta, ale i na co dzień. Tyle że w Światowym Dniu Wody warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX){jcomments on}